Lokalny Fyrtel

Najciekawsze wydarzenia z Poznania i okolicy

Medytacje poza muzeum: rozluźnienie. On-line!

Kiedy:
Maj 22, 2020@6:00 pm – 7:00 pm
2020-05-22T18:00:00+00:00
2020-05-22T19:00:00+00:00
Kontakt:
Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu
Medytacje poza muzeum: rozluźnienie. On-line!

W tym wyjątkowym czasie, kiedy nie możemy gościć Was dużą grupą w muzeum, chciałyśmy zaproponować Wam wspólną medytację, tym razem online.
Nie w muzeum, ale nadal z opowieścią o sztuce użytkowej. Postaramy się Was zaskoczyć, zadbamy o dostarczenie sporej porcji wiedzy i o wyciszenie w tej nowej dla wszystkich, a przez to niepokojącej sytuacji.
Zapraszamy w piątek, 22.05.2020, o 18:00 na relację na żywo, która prowadzona będzie na stronie wydarzenia.

Obcowanie ze sztuką często służy wewnętrznemu wyciszeniu, w czym zbliżone jest do medytacji. Chcąc połączyć te dwie drogi poznawania wewnętrznego świata swoich myśli i uczuć, stworzyliśmy cykl „Medytacje w muzeum”. Każde ze spotkań krąży wokół wybranego dzieła sztuki użytkowej związanego z tematem rozwoju duchowego. Tym razem będzie to korkociąg Alessandro M. projektu Alessandro Mendiniego, a tematem naszego spotkania będzie rozluźnienie. Po wysłuchaniu krótkiej historii przejdziemy do półgodzinnej medytacji.
Nie proponujemy żadnej konkretnej ścieżki czy techniki, chcielibyśmy jedynie stworzyć przestrzeń do wspólnego pobycia razem i wyciszenia się w piątkowe popołudnie. Zapraszamy zarówno osoby, które nie praktykują, a chciałyby zacząć, a także tych, którzy już medytują.
Jak zwykle zachęcamy do założenia wygodnego stroju i przygotowania komfortowego miejsca do medytacji.

O wybranym obiekcie opowie Aleksandra Podżorska (MSU), a medytację poprowadzi Marzena Prusińska (od 2015 roku praktykująca medytację Vipassana).
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *