Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Adam Nawałka nie poprowadzi już Lecha Poznań

Decyzją Zarządu Lecha Poznań Adam Nawałka został odsunięty od pełnienia funkcji trenera pierwszego zespołu. Do końca sezonu jego obowiązki przejmie trenujący rezerwy Dariusz Żuraw.

Katastrofą zakończyła się przygoda 61-letniego szkoleniowca z Kolejorzem. Były selekcjoner tak jak poprzednicy nie potrafił poradzić sobie z kryzysem panującym w zespole. W 11 meczach ligowych, w których zanotował bilans 5 zwycięstw, 1 remisu i 5 porażek. NIestety wiosną drużyna kompletnie zawodzi. Lech wygrał tylko 2 z 7 rozegranych spotkań i bardzo realnym zagrożeniem wydaje się nie dostanie do czołowej ósemki.

– Darzymy trenera Adama Nawałkę ogromnym szacunkiem, dlatego ta decyzja była dla nas niełatwa. Zarówno szkoleniowiec, jak i my doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że nie tylko wyniki, ale i postawa drużyny była daleka od naszych oczekiwań. Dziękujemy trenerowi za wielkie zaangażowanie i pracę jaką wykonał w klubie przez te kilka miesięcy. Życzymy mu również powodzenia w dalszej pracy szkoleniowej – mówi prezes Lecha Karol Klimczak w imieniu zarządu oraz dyrektora sportowego.

Wraz z Adamem Nawałką Lecha opuszczają również wszyscy jego najbliżsi współpracownicy. Pierwszy zespół przejmie Dariusz Żuraw, który pracował w ostatnim czasie z trzecioligowymi rezerwami klubu. W 2015 roku został z Lechem mistrzem Polski jako asystent Macieja Skorży. Nie jest to dla niego debiut w tej roli, ponieważ jesienią ubiegłego roku poprowadził lechitów w dwóch meczach jako szkoleniowiec tymczasowy. Jego asystentem będzie Karol Bartkowiak, z którym współpracował również w drugiej drużynie Lecha. W poniedziałek nowy sztab poprowadzi pierwszy trening z zespołem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *