Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach




Poznań Sport

Żuraw na dłużej w Lechu

Lech Poznań poinformował, iż Dariusz Żuraw pozostanie trenerem pierwszego zespołu. Jego umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.

 – Dziękuję za zaufanie, jakim zostałem obdarzony przez szefów klubu. Teraz będę chciał zapracować na zaufanie kibiców, którzy są niezwykle ważni i bez ich wsparcia nie uda nam się osiągnąć celów, jakie przed nami. Kolejorz znajduje się na etapie przebudowy drużyny i cieszę się, że biorę udział w tym projekcie – przyznaje 46-letni trener.

Żuraw do Lecha trafił w trakcie sezonu 2014/2015, kiedy został asystentem Macieja Skorży.  W tamtych rozgrywkach świętowali wspólnie mistrzostwo Polski. Do Poznania wrócił w czerwcu ubiegłego roku, żeby objąć trzecioligowe rezerwy. W trakcie rozgrywek dwukrotnie przejmował ekstraklasowego Kolejorza. Po zwolnieniu Adama Nawałki na stałe przejął pierwszy zespół. Lech nie zmienił swojego oblicza ale zaczął się lepiej prezentować i potrafił pokonać mocnych rywali na czele z Legią Warszawa. Spowodowało to, że włodarze poznańskiego zespołu postanowili zaufać Dariuszowi Żurawiowi i to pod jego okiem dojdzie latem do wymiany kadry.

Darek wkroczył do szatni w trudnym momencie. Od początku wiedział, że nie będziemy zwracać uwagi tylko na wyniki przez niego osiągane. Ważny był dla nas styl gry, umiejętność podniesienia drużyny w trudnym momencie, a także codzienny kontakt z piłkarzami. I po zebraniu tych wszystkich elementów zdecydowaliśmy się na kontynuowanie współpracy. Widzimy bowiem, że trener ma swój pomysł na grę i stara się go konsekwentnie realizować – tłumaczy prezes Lecha, Karol Klimczak.

To nie wszystkie argumenty za pozostawieniem trenera Żurawia. – Zależało nam również na ciągłości szkolenia. Ten sezon był szalony pod względem zmian na ławce trenerskiej i teraz chcieliśmy osiągnąć tak potrzebną stabilizację. Darek Żuraw doskonale rozumie naszą wizję i strategię, świetnie się w nią wpisuje ze swoim podejściem. Lech ma grać wysokim pressingiem i ofensywnie – twierdzi z kolei wiceprezes Kolejorza, Piotr Rutkowski.

Żuraw podkreśla, że jest gotowy na podjęcie wyzwania, jakim jest poprowadzenie drużyny w ekstraklasie. – Kolejorz jest na etapie przebudowy drużyny i cieszę się, że biorę udział w tym projekcie. Zdecydowaliśmy się na reset, nowe otwarcie i zrobimy wszystko, żeby w przerwie między rozgrywkami zbudować jak najlepszą ekipę. Bez wątpienia jednak potrzebna jest cierpliwość, bo nic nie stanie się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Razem, począwszy od pracowników, piłkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego Lecha Poznań musimy na to ciężko zapracować – mówi trener.

Lech chce wzmocnić sztab szkoleniowy. Jego ostateczny kształt poznamy w najbliższych dniach. Obecnie prowadzone są rozmowy z kandydatami na najbliższych współpracowników Dariusza Żurawia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *