Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Targi

BABI TARG powraca!


Fot. Minimum Studio

Babi Targ powraca na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Już w najbliższą niedzielę, 11 lipca w godz. 12:00-15:30 w Hali 6A na terenie MTP odbędzie się wielkie wietrzenie szaf. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kącik dla dzieci przygotowany przez Leśną Polanę i kiermasz rzeczy naturalnych i ładnych.

Babi Targ to wielka akcja wietrzenia szaf, najstarsza impreza tego typu w Polsce, organizowana regularnie od 2007 roku w Poznaniu, Gdańsku, Bydgoszczy i Łodzi. Każdy ma w szafie rzeczy, których już nie nosi, a jednocześnie nie są zniszczone. Babi Targ daje szanse nadać ubraniu drugie życie, a przy okazji trochę zarobić. To również szansa na zdobycie czegoś wyjątkowego, niedostępnego w zwykłych sklepach.

Babi Targ to miejsce spotkań – mówi organizatorka, Joanna Stankiewicz – uczestniczki wymieniają się tu nie tylko ubraniami, ale również poradami, wspomnieniami i doświadczeniami. Tym samym łączymy przyjemne z pożytecznym – dbamy o planetę, a jednocześnie spędzamy miło czas w otoczeniu ludzi, a teraz jest to nam tym bardziej potrzebne!

W czasie wydarzenia odbędzie się również Kiermasz rzeczy naturalnych i ładnych. Wśród Wystawców znaleźli się m.in.:

 • Internetowy sklep BLASKI Z POLSKI, czyli wyjątkowe świece sojowe, ręcznie robione z wosku sojowego wolnego od GMO, naturalnych olejków i drewnianego knota, jak również naturalne kosmetyki, ceramika, produkty drewniane i papiernicze.
 • MMarcjanna Jewellery przyjedzie do nas z biżuterią z pozłacanego 24k złotem srebra oraz kamieni naturalnych. Znajdziecie u Niej nie tylko 12 bransoletek dopasowanych do dwunastu Znaków Zodiaku. Marcjanna wyjaśni Wam również działanie kamieni oraz pomoże dopasować je do Waszych potrzeb. Co istotne – wszystkie etapy od zamówienia, poprzez tworzenie aż do pakowania realizuje zgodnie z duchem zero/waste i zamiłowaniem do natury.
 • Fundacja IGI ART, którą mogliście spotkać podczas zeszłorocznej edycji, zaprezentuje swoje produkty ze szkła oraz drewna. Fajne!
 • Znana Wam już Ines Jewellery, z ręcznie robioną biżuterią.

PARTNERZY:

 • RÓŻOWA SKRZYNECZKA:
  W Polsce blisko 500.000 kobiet nie stać na zakup podpasek i tamponów.
  Różowa skrzyneczka to oddolna inicjatywa, której celem jest walka z ubóstwem i wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole. Staramy się o zniesienie tabu, którym obciążona jest w Polsce menstruacja, włączając do dyskusji zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Głośno mówimy potrzebie ekologicznych i zdrowych rozwiązań na czas miesiączki.
  Chcesz wesprzeć inicjatywę? Przynieś na Babi Targ podpaski i tampony (w zamkniętych, nienaruszonych opakowaniach).

 • LEŚNA POLANA:
  W Leśnej Polanie zarówno imprezy dla dzieci jak i warsztaty przeprowadzane są wg autorskich scenariuszy, a wszystko po to, żeby rozwinąć w dziecku kreatywność, sensorykę i wyobraźnię. W Leśnej Polanie znajdziecie m.in. Klubik Malucha, w którym dziecko przygotuje się do pójścia do przedszkola, zajęcia z sensoryki, baletu, angielskiego i judo oraz wiele innych ciekawych wydarzeń. Wszystkie warsztaty i spotkania realizowane są w małych, kameralnych grupach, po to by móc się uczyć i bawić na 102! Podczas Babiego Targu w strefie dla dzieci przygotowanej przez Leśną Polanę skorzystać będzie można z kącika artystycznego i kącika animacji ruchowych. Będą zabawy i pląsy oraz tworzenie eko-biżuterii, a nad wszystkim czuwać będzie Bella z bajki „Piękna i bestia”.

 • STOWARZYSZENIE POGOTOWIE SPOŁECZNE:
  Stowarzyszenie, które w Poznaniu prowadzi hostele dla osób w kryzysie bezdomności i wspiera osoby nieposiadające w danym momencie schronienia.

Organizatorzy zapewniają, że impreza odbędzie się z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa sanitarnego. Dodatkowo umożliwiono zakup biletów online, żeby nie czekać w kolejce do kasy. Wejściówki dla odwiedzających kosztują 5 zł i są dostępne tutaj. Szczegóły organizacyjne, w tym wytyczne i zasady dotyczące bezpieczeństwa, oraz regulamin znajdują się na stronie www.babilad.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *