Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Babi Targ w sieci: WspieraMy kobiety


Fot. materiały prasowe

W dniach 4-8 grudnia odbędzie się internetowa edycja Babiego Targu pod hasłem WspieraMy kobiety. Wszystkie działania podejmowane będą w grupie pod nazwą ‘Babi Targ w sieci‘ na Facebooku.

Tym razem Babi targ przenosi się do sieci. Oprócz tradycyjnej wymiany ubrań, organizatorzy będą zbierali też pieniądze na poznański oddział Centrum Praw Kobiet, który wspiera kobiety zagrożone i doświadczające przemocy. Poniżej szczegółowa informacja na czym polega ta inicjatywa.

  1. Masz ubranie/ ubrania, których już nie nosisz? Wystaw je w grupie Babi Targ w sieci. Administratorki zatwierdzą Twój post najwcześniej 4 grudnia, w dniu rozpoczęcia wydarzenia, ale możesz go dodać już wcześniej.
  2. Chcesz coś kupić? Obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”, więc najlepiej napisz komentarz pod postem i wyślij wiadomość do Wystawiającej. Umówcie się na odbiór, a następnie wpłać umówioną kwotę na zbiórkę na rzecz Centrum Praw Kobiet utworzoną na portalu zrzutka.pl i prześlij Wystawiającej potwierdzenie przelewu. Zrób to do wtorku, 8 grudnia.
  3. Spotkajcie się w umówionym miejscu i czasie, aby przekazać/ odebrać sprzedaną/ kupioną rzecz.

Pamiętajcie o zachowaniu środków bezpieczeństwa oraz wypraniu i wyprasowaniu ubrań.

Zebrane w ten sposób środki wesprą działanie Poznańskiego oddziału Centrum Praw Kobiet. Działa on w naszym mieście od miesiąca. Zapewnia kobietom i dzieciom, które doświadczyły przemocy: darmowe konsultacje prawne, psychologiczne, asystę sądową oraz wsparcie i zrozumienie. Zebrane pieniądze pozwolą na rozszerzenie tej działalności. W planach są:

  • warsztaty – niezbędne narzędzie pomocowe mające na celu przywrócenie siły i mocy sprawczej kobietom,
  • doradztwo zawodowe i coaching – konieczne dla budowanie drogi do niezależności, również finansowej,
  • grupy wsparcia,
  • szkolenia edukacyjne – dla kobiet dotyczące ich praw oraz dla wszelakich instytucji np. dla policji,
  •  joga

Aby móc zrealizować te działania niezbędna jest większa sala. Powstanie ona z połączenia dwóch mniejszych pomieszczeń. Żeby tego dokonać niezbędne są prace remontowe wyceniane na ok. 7 tys. zł. Wszystkie pieniądze zebrane podczas Babiego Targu w sieci: WspieraMy kobiety zostaną przeznaczone w całości na wspomniany wyżej remont.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *