Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Sport

Barry Douglas wrócił do Lecha Poznań


źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Barry Douglas w weekend podpisał kontrakt i oficjalnie został zawodnikiem Kolejorza. Jest to powrót obrońcy po kilku latach do Poznania. Tym razem związał się z Lechem dwuletnią umową.

Zawodnik przebywa w Polsce już od jakiegoś czasu, ale z przyczyn formalnych nie mógł podpisać kontraktu. Na szczęście w sobotę udało się przeprowadzić testy medyczne i po ich pozytywnym wyniku Barry Douglas podpisał dwuletni kontrakt.

Barry da nam nie tylko odpowiednią jakość piłkarską, ale również niesamowite doświadczenie. Przez pięć lat poza Lechem wywalczył Puchar Turcji, a także dwa razy awansował do angielskiej Premier League, zadebiutował również w reprezentacji. Notował bardzo dobre statystyki, więc już nie możemy się doczekać jego kolejnych występów w niebiesko-białych barwach – mówi Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha Poznań. – Z Barrym byliśmy w kontakcie od kilku tygodni i cieszymy się, że udało się sfinalizować rozmowy kontraktowe. Chwilę musieliśmy czekać na dopięcie formalności ze względu na to, że zawodnik po przylocie ze Szkocji musiał przejść kwarantannę, która skończyła się w piątek po uzyskaniu negatywnego wyniku testu PCR – dodaje.

W czasie swojej poprzedniej wizyty w Poznaniu sięgnął w 2015 roku po mistrzostwo. Łącznie w Kolejorzu spędził 2,5 roku. W tym czasie zanotował w niebiesko-białych barwach 75 meczów, w których strzelił 5 goli i dorzucił 21 asyst. Następnie zimą 2016 roku przeniósł się do Turcji, do Konyasporu, z którym wygrał krajowy puchar. Potem występował w angielskiej Championship. Najpierw grał dla Wolverhampton Wanderers, a później dla Leeds United. Warto podkreślić, że z tymi zespołami awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii, jednak w niej nigdy nie zagrał. Ostatni rok spędził na wypożyczeniu w Blackburn Rovers. 31-latek ma także na swoim koncie jeden występ w kadrze Szkocji.

Jestem bardzo podekscytowany powrotem do Lecha i muszę podziękować zarządowi klubu za to, że zaoferował mi taką możliwość. Muszę też podziękować kibicom, którzy okazali mi w ostatnim czasie wiele miłości. Uważam, że to był dobry moment na powrót tutaj – mówi obrońca Kolejorza, Barry Douglas. – Z trenerem Skorżą pracowaliśmy już wcześniej w Poznaniu, jest dobrym szkoleniowcem i osiągał już w Lechu sukcesy. Ma duże doświadczenie i wie, jak to jest poprowadzić zespół do mistrzostwa Polski. Mamy więc wszystkie potrzebne składniki do tego, by dobrze sobie poradzić. Na pewno będzie trudno, ale odpowiednim słowem do opisania moich uczuć w tym momencie jest ekscytacja. Bo myślę, że nadchodzi też ekscytujący moment dla Lecha Poznań jako klubu. Wiem, że ostatnich kilka lat było dla klubu ciężkich, chociaż były też dobre chwile. Teraz to wszystko jest już jednak mało istotne, bo musimy patrzeć w przyszłość na to, co nas czeka – kończy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *