Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Sport

Rocznicowy herb na 100-lecie Lecha Poznań

W nadchodzącym sezonie Kolejorz będzie świętował setne urodziny. Z tej okazji klub zaprezentował okolicznościowy herb oraz specjalnie przygotowanych znaków graficznych.

“Na Dębcu się zaczęło i historia nadal trwa…” – blisko sto lat temu został zarejestrowany klub Lutnia Dębiec, który jest protoplastą dzisiejszego Kolejorza. Formalności dokonały się 19 marca 1922 roku i tę datę traktujemy jako formalny początek działalności. oznacza to, że w nadchodzącym sezonie klub z Bułgarskiej będzie świętował 100 lat istnienia.

W pierwszym półroczu 2022 roku skumuluje się zdecydowana większość aktywności rocznicowych. Tak jak zwykle na początku lipca otwiera się okienko transferowe, co jest wyraźnym sygnałem do rozpoczęcia nowych rozgrywek, tak my również wkraczamy w sezon świętowania urodzin klubu. Już teraz zaczynamy odsłaniać karty. Na początek – prezentujemy specjalną identyfikację rocznicową, czyli rocznicowy herb oraz okolicznościowe rocznicowe znaki graficzne. – Od teraz będą nam towarzyszyć przede wszystkim na wszystkich naszych kontach w mediach społecznościowych, widoczne będą także podczas transmisji z naszych meczów i przy wszystkich innych publikacjach – mówi Wojciech Terpiłowski, szef działu marketingu wizerunkowego Kolejorza.

Twórcą jest Jakub Malicki, który projektował również herb na 90. urodziny klubu. – Na początku wyrysowałem logotyp Kolejorz, w którym zawarłem liczbę 100. Zwięzłe liternictwo o mocnym charakterze zestawiłem z eleganckim logotypem, który został umieszczony również w kompozycji z tarczą herbową. Wpleciony w napis symbol nieskończoności nawiązuje do nieśmiertelność klubu, który kilkakrotnie w przeszłości był poddawany transformacjom, lecz od przeszło 64 lat nie zatracił swoich wyróżników: nazwy i niebiesko-białych barw – tłumaczy Malicki.

Klub planuje w najbliższym Czasie zaprezentować kolejne szczegóły aktywności rocznicowych. Na przełomie roku odbędzie się podsumowanie i prezentacja szczegółowego planu wraz z konkretnymi datami wydarzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.