Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Festiwale Teatr

Chodźmy w plener z Festiwalem Malta!


Fot. materiały prasowe

Rok temu Malta powróciła do korzeni i zaistniała w plenerze. Wielu osobom bardzo spodobało się opuszczenie teatralnych sal. W tym roku ma być tak samo. Festiwal ogłasza open call na działania uliczne, plenerowe, nowocyrkowe czy kuglarskie. Na zgłoszenia czekają do 18 kwietnia.

Pandemia bardzo zmieniła wiele sfer życia. Swoje piętno odcisnęła również na kulturze. Mnóstwo działań przeniosło się do internetu. Malta została zmuszona do wyjście w plener, co okazało się najlepszą decyzją od lat. Już dawno nasz poznański festiwal nie był tak mocno obecny w strukturze miasta. Identyczny plan mają organizatorzy na tegoroczną edycję.

Malta zachęca artystów do przesyłania projektów działań w przestrzeni publicznej w ramach Malta Festival Poznań 2021. Twórców festiwalu interesują różnorodne formy – od krótkich teatralnych realizacji dzieł literackich, form tanecznych, muzycznych, lalkowych, przez happeningi i performanse, formy nowocyrkowe wykorzystujące żonglerkę, szczudła, teatr optyczny, aż do czystej formy mimu. Solowo, w duecie, grupowo. Działania bez scenografii i z rekwizytami mieszczącymi się w mniejszej lub nieco większej walizce.

Szczegółowe warunki naboru są dostępne w regulaminie i na stronie internetowej www.malta-festival.pl. Żeby wziąć udział w open callu, należy wypełnić formularz i przesłać go na adres e-mailowy: contact@malta-festival.pl do 18 kwietnia. Maksymalny budżet to 8000 zł brutto (honoraria, koszty produkcji). Wyniki zostaną ogłoszone 21 kwietnia.

Tegoroczna Malta Festival Poznań odbędzie się w dniach 18-27 czerwca 2021 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *