Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Film Kultura

Cóż za piękny dzień. Historia pewnego wywiadu


Cóż za piękny dzień, reż. Marielle Heller

Marielle Heller stworzyła film zainspirowany artykułem z 1998 roku na temat ikony amerykańskiej telewizji Freda Rogersa. To człowiek instytucja, który za pośrednictwem telewizji wychował kilka pokoleń amerykanów.

Lloyd Vogel to człowiek, który nie pała miłością do ludzi. Sam twierdzi, ze zajmuje się poważnym  dziennikarstwem, jednak ze względu na opinię, nikt nie chce z nim rozmawiać. Na wywiad godzi się tylko Fred Rogers, co dla dziennikarza wydaje się mało interesujące. Zmuszony przez szefową umawia się jednak na rozmowę, która jak się okaże całkowicie zmieni jego życie.


Cóż za piękny dzień, reż. Marielle Heller

Za wszelką cenę stara się znaleźć rysy na nieskazitelnym obrazie prezentera. Chce obalić mit, osoby wręcz idealnej. Sam Fred przyznaje, ze jest tylko człowiekiem, jednak cały czas pracuje na sobą. Jednocześnie pragnie poznać samego Lloyda. Ten wbrew naturze otwiera się i na jaw wychodzą jego niezałatwione sprawy z ojcem, które przez lata nie pozwalają na normalne funkcjonowanie.

Tom Hanks z tradycyjnym dla siebie urokiem kapitanie portretuje Pana Rogersa. Grający LIoyda Matthew Rhys stanowi dla niego bardzo dobrą przeciwwagą. Do tego ciekawie prezentuje się drugi plan. Wszyscy oni sprawiają, że mimo kilku niedociągnięć film ten ogląda się niezwykle przyjemnie. Duża w tym zasługa także obranej konwencji, w której świat realny miesza się z programem telewizyjnym..


Cóż za piękny dzień, reż. Marielle Heller

Cóż za piękny dzień to typowa amerykańska, cukierkowa historia, o rodzinie, przyjaźni ale i próbach radzenia sobie z gniewem. Na szczęście mimo ogromnej dozy słodyczy, obraz ten nie wywołuje mdłości. Jest idealną propozycją dla osób szukających ciepłego, przyjemnego filmu na wspólny wieczór

7/10

Patryk Szczechowiak

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *