Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura

„Heavy Metal” by Dominik Jasiński


„Heavy Metal” by Dominik Jasiński

12 marca  V.A. Galery Poland zaprasza na otwarcie wiosenno-letniego sezonu artystycznego. Zainauguruje go wystawa „Heavy Metal”.

To znakomita okazja do spotkania z Dominikiem Jasińskim i jego twórczością, która feerią barw i mocnym wyrazem, wprowadzi gości w wiosenny nastrój. Prócz znanej dla artysty palety kolorów pojawi się złoto, srebro i miedź, co nada wystawie powiew świeżości i pozwoli zobaczyć jego prace w zupełnie nowej odsłonie! Obrazy Dominika Jasińskiego to nie tylko uczta dla oczu, ale również dobra i pewna lokata finansowa.

Głównym motywem prac artysty jest kobieta. Zarówno w ujęciu portretowym jak i bardziej erotycznym. Porterty Jasińskiego często splecione są z motywami florystycznymi, widać w nich wpływy Secesji i Młodej Polski. Charakteryzują się też odważnym użyciem koloru, którym artysta operuje po mistrzowsku. Mocna i pewna siebie kreska oraz anatomiczna znajomość ludzkiego ciała sprawiają, że prace Jasińskiego przykuwają oko i są twardo osadzone na płaszczyźnie płótna, mało efemeryczne. Używając obok siebie kolorów mocnych, często kontrastujących ze sobą Jasiński serwuje odbiorcy portret kobiety pewnej siebie i nieco drapieżnej. Często pojawiają się też motywy ludowe – nie tylko polskie, ale też zaczerpnięte z innych kultur.

W pracach prezentowanych na wystawie Heavy Metal artysta używa też elementów metalicznych – złota, srebra i miedzi płatkowej. W sztuce Jasińskiego to stosunkowo nowe media. Stąd też wzięła się nazwa wystawy. Jasiński to artysta poszukujący, nie zadowala się jedną estetyką, patrząc na jego obrazy możemy zauważyć jak przez lata szuka nowych środków wyrazu, miesza ze sobą techniki.
Wystawa odbywa się w ramach cyklu „Mariaż sztuki z biznesem” i jest jednym z wydarzeń sezonu artystycznego w V.A. Gallery Poland. To kolejny rok spotkań ze znakomitą polską sztuką współczesną.

Wernisaż 12 marca 2020, godzina 18.00, Sala Multiroom, Metalmex – akcesoria meblowe, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo
Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk
ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland, Metalmex, Stowarzyszenie Metal Merge
PARTNERZY WYDARZENIA: Stowarzyszenie Metal Merge

V.A. Gallery Poland powstała aby promować polską sztukę współczesną. Jest naturalną kontynuacją działań Stowarzyszenia Metal Merge i stworzonego z jego inicjatywy salonu kulturalnego. W ofercie Galerii znajdują się zarówno dzieła uznanych już twórców, jak i prace młodego pokolenia dopiero rozpoczynającego swoją artystyczną drogę. Więcej na stronie: http://www.va-gallery.pl/

Informacja prasowa

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *