Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań Wystawy

David LaChapell w Starym Browarze

Od 5 września do 10 grudnia w Galerii na Dziedzińcu Sztuki w Starym Browarze odbędzie się wystawa prac Davida LaChapelle zatytułowana „LaChapelle. Songs For The World”.

Z okazji 15-lecia Starego Browaru zorganizowano wystawę prac jednego z najsłynniejszych światowych fotografów Davida LaChapelle. W młodości był podopiecznym samego Andy’ego Warhola, pracując w magazynie Interview. W latach następnych tworzył m.in. dla takich marek jak Vogue, Vanity Fair czy Rolling Stone. W swojej twórczości pozostaje bezkompromisowy. Mimo to wielu kontrowersji udaje mu się namówić do współpracy wiele gwiazd. To on rozebrał Lil Kim i pokrył jej ciało logotypem Louisa Vuittona, włożył cierniową koronę Kanye Westowi, a z Marka Wahlberga stworzył blond seksbombę. Jest także twórcą teledysków Jennifer Lopez, czy Amy Winehouse. W jego dziełach można dostrzec szereg inspiracji: od subkultur i kiczu po sztukę średniowiecza i renesansu, od tańca po wyuzdany seks. Jest to artysta dla którego nie ma kompromisów ani granic.

fot. Showtime at the Apocolypse, 2013

W Poznaniu zaprezentowane zostanie 57 prac LaChapelle’a. Jednocześnie będzie to pierwsza w Polsce wystawa tego twórcy. W ten wyjątkowy sposób chciano uczcić 15-lecie Starego Browaru o czym mówi Joanna Tupalska, dyrektor marketingu Starego Browaru. – „Organizując setki wydarzeń w ciągu roku, przyzwyczailiśmy naszych gości do wyjątkowego repertuaru artystycznego i kulturalnego, tym samym stawiając sobie wysoko poprzeczkę przy takich okazjach jak uczczenie naszego 15-lecia. Z drugiej strony, nasz dorobek otwiera wiele drzwi i daje nam okazję do ściągania do Polski wybitnych osób i projektów. Była nim m.in. wystawa Bjork Digital z wizytą avatara artystki w ubiegłym roku i jest nim wystawa David LaChapelle, stworzona w ścisłej współpracy z kuratorem, który związany jest ze Starym Browarem od lat i jak nikt inny zna i czuje energię naszego miejsca.”

Eaath Laughs in Flowers: Springtime, 2008-2011

Na zwiedzających czekać będzie 57 prac LaChapelle. Wśród nich znajdą się zarówno kultowe już „Rebirth Of Venus” czy „Showtime at the Apocalypse”, jak i nowe nie prezentowane wcześniej prace. Wojciech Piotr Onak (kurator wystawy) bardzo chciał zwrócić uwagę na proces twórczego rozwoju artysty oraz na zaakcentowaniu tematów, które zajmują autora obecnie.

Wszyscy chętni mogą już kupować bilety na stronie https://www.bilety24.pl/inne/david-lachapelle-w-starym-browarze-43204. Sprzedaż stacjonarna w Starym Browarze rozpocznie się 5 września wraz z inauguracją wystawy.

„La Chapelle. Songs For the World”
5 września – 10 grudnia 2018
Stary Browar w Poznaniu, Galeria na Dziedzińcu
Godziny otwarcia: 12:00-20:00
Bilety: 20 zł

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *