Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Dni Łazarza 2022

Już po raz 32 będziemy obchodzić Dni Łazarza. W dniach 9-14 czerwca na wszystkich, którzy w tym czasie odwiedzą te część Poznania czekać będzie mnóstwo atrakcji. W programie m.in. Parada Łazarska, konkursy na Człowiek roku Łazarza i Przyjaciel Łazara, liczne koncerty i wystawy. Oficjalne otwarcie uświetni koncert galowy w parku Wilsona.

Prolog

32 Dni Łazarza tak naprawdę rozpoczną się już 8 czerwca. Ten dzień nazywany jest przez organizatorów prologiem. O godz. 18 w auli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Głogowskiej 92 odbędzie się koncert zespołów orkiestrowych i chórów Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu.

Parada Łazarska

9 czerwca to już oficjalne otwarcie. O godz. 17:00 rozpocznie się XV Parada Łazarska pod hasłem Razem z Ukrainą. Wezmą w niej udział zabytkowe pojazdy z Automobilklubu Wielkopolskiego, Swarzędzkiej Orkiestry Dętej oraz zaproszonych gości i mieszkańców. Start przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 33 (ul. S. Wyspiańskiego), a zakończenie przed sceną na rynku Łazarskim. Tam o godz. 17.45 będzie miało miejsce uroczyste otwarcie 32 Dni Łazarza.

Będzie się działo

Miłośnicy dobrego humoru mogą jeszcze w czwartek o 19:00 udać się do Ułan Browar na stand-up. W piątek w Klubie Osiedlowym Krąg nastąpi otwarcie międzynarodowej wystawy plakatów zatytułowanej No war. Bardzo interesująco zapowiadani się także sobotni Spacer po Fest Fyrtlu. Będzie to okazja to poznania architektury, ale też historii związanej z Łazarzem. Ponadto przez cały tydzień odbywać się będą koncerty, warsztaty, konkursy i wiele innych ciekawych wydarzeń. Szczegółowy program 32 Dni Łazarza znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *