Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne

Głosuj na Poznań!

Nasze miasto bierze udział w plebiscycie na najlepszy cel podróży w Europie. Każdy może zagłosować na Poznań odwiedzając stronę www.glosujnapoznan.pl. Konkurs European Best Destinations 2019 potrwa do 5 lutego 2019 roku.

W tym roku przedstawicielem naszego kraju w plebiscycie European Best Destinations (EBD) jest Poznań. Organizacja ta od 2009 roku działa na rzecz promocji turystki i kultury w Europie. Każdego roku wybierane jest dwadzieścia miast ze starego kontynentu, które walczą o ten zaszczytny tytuł. Wśród nich pojawiają się znane miasta jak Rzym czy Berlin, ale także nowe aspirujące do bycia miejscem turystycznych wycieczek. W tej kategorii znalazła się między innymi Bratysława, belgijskie miasteczko Dinant, a także Poznań nominowany ze względu na swoją autentyczność i świeżość oraz wysoką jakość oferty.

O sukcesie Poznania stanowi także różnorodność jego oferty. Składają się na nią nie tylko zabytki i klasyczne muzea, takie jak Muzeum Narodowe w Poznaniu czy Muzeum Archeologiczne. To także innowacyjne i interaktywne placówki – Brama Poznania albo Rogalowe Muzeum Poznania – jak również Centrum Kultury Zamek, Termy Maltańskie, Nowe Zoo czy Palmiarnia Poznańska. Wiele osób kojarzy także Poznań z klubem piłkarskim Lech, jedną z atrakcji turystycznych jest sam stadion. Coraz większe znaczenie ma także turystyka zakupowa.

Konkurs ten to szansa na zaistnienie w świadomości turystów oraz branży turystycznej. Badania wskazują, że wśród laureatów odnotowano znaczący wzrost odwiedzających. Być może także Poznań stanie się beneficjentem konkursu i zacznie nas odwiedzać jeszcze większa liczba turystów.

Głosowanie rozpoczeło się 15 stycznia i potrwa do 5 lutego 2019 roku. Swój głos można oddać na stronie www.glosujnapoznan.pl lub na www.voteforpoznan.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *