Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne

Wirtualne spacery po muzeach w Polsce

Chcielibyście wybrać się do muzeum, ale w obecnej chwili nie macie takiej możliwości? Współczesna technika wychodzi naprzeciw takim potrzebom. Sporo muzeum w naszym kraju oferuje wirtualne spacery, dzięki czemu możemy je zwiedzić nie wychodząc z domu!

Oczywiście świat wirtualne nigdy (chociaż może bezpieczniej napisać obecnie) nie dorówna rzeczywistości. Nie mniej świat nowych technologii obecny jest wszędzie. W muzeach mamy coraz więcej atrakcji opartych na nowinkach technologicznych. Część z nich w swojej ofercie ma również wirtualne spacery, pozwalające podziwić ich zbioru siedząc wygodnie na kanapie. Poniżej lista takich miejsc w naszym kraju:

Auschwitz-Birkenau. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady

To przykład nowocześnie zrobionej strony internetowej. Znajdziecie na niej mnóstwo ciekawych informacji, a także wystawy on-line.

Wirtualny spacer

Kopalnia Soli w Wieliczce

Najsłynniejsza Kopalnia Soli w Polsce, znajdująca się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Wirtualny spacer

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Nie lada gratka dla miłośników historii. Na miejscu oferuje ono wiele nowoczesnych atrakcji, jednak sam spacer, także powinien wam przypaść do gustu.

Wirtualny spacer

Muzeum Architektury we Wrocławiu

Muzeum poświęcone jest historii architektury oraz architekturze współczesnej. Przygotowane wystawy poświęcone są architekturze, a także sztuce użytkowej, malarstwu i grafice.

Wirtualny spacer

Muzeum Bitwy pod Grunwaldem

Chyba najsłynniejsza bitwa w historii Polski, również posiada swoje muzeum. W jego zbiorach zobaczymy m.in mapy, plany, rysunki, fotografie oraz kopie i oryginalne egzemplarze średniowiecznego uzbrojenia. 

Wirtualny spacer

Muzeum Kolejnictwa w Warszawie

Nie każdy lubi jeździć PKP, ale miłość do kolejnictwa to zupełnie inna sprawa. Wielka gratka dla osób chcących zobaczyć stare i unikatowe pociągi.

Wirtualny Spacer

Muzeum Krakowa

Kraków to miejsce wielu wycieczek turystycznych. Muzeum poświęcone temu miastu możemy też zobaczyć na ekranie swojego komputera.

Wirtualny spacer

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

Na zainteresowanych czekają m. in. dawne instrumenty nawigacyjne i geodezyjne na wystawie stałej “Astronomia w nawigacji i geodezji”, ocalałe zabytkowe 3 witraże z dawnej siedziby Starostwa Powiatowego w Braniewie, przedstawiające widoki miast powiatu oraz bogatą kolekcję zrekonstruowanych witraży fromborskiej katedry, na wystawach “Witraże braniewskie”, “Witraże fromborskie”, a także ekspozycję “Mikołaj Kopernik – życie i dzieło”.

Wirtualny Spacer

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum oprócz wirtualnego zwiedzania oferuje zainteresowanym również dostęp do cyfrowych zasobów.

Wirtualny spacer

Muzeum Sopotu

Wybierzcie się na zwiedzanie zabytkowej willi położonej w jednym z najpopularniejszych letnich kurortów w Polsce.

Wirtualny spacer

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

Panorama umożliwia wirtualne zwiedzanie aż jedenastu wystaw: Historia w sztuce, Akcjonizm wiedeński, Sport w sztuce, Kolaż z łasiczką, Kolekcja MOCAK-u, Ekonomia w sztuce, Rune Eraker. Wysiedleni, Władysław Hasior. Europejski Rauschenberg?, Zbrodnia w sztuce, Artyści z Krakowa 1980-1990 oraz Daniel Spoerri. sztuka wyjęta z codzienności.

Wirtualny spacer

Muzeum Wojsk Lądowych

Tym razem propozycja dla miłośników wojska, broni i historii.

Wirtualny spacer

Muzeum Zamkowe w Pszczynie

Muzeum znajduje się w neobarokowej, dawnej rezydencji magnackiej, w której zachowało się oryginalne wyposażenie i meble. Spacer pozwala zwiedzić sześć wystaw: Wnętrza XIX – XX w., Sala Polska im. Księcia Józefa Poniatowskiego, Gabinet Miniatur, Zbrojownia, Znane i nieznane, oraz Daisy von Pless: Szczęśliwe lata. Dodatkowo dostępny jest w kilku wersjach językowych.

Wirtualny spacer

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Strona muzeum pozwala na spacer po dziedzińcu, kaplicy, oraz pałacu, gdzie w każdym pomieszczeniu możemy z bliska obejrzeć obiekty muzealne.

Wirtualny spacer

Pałac pod Blachą w Warszawie

Tym razem czeka na nas barokowy pałac będący siedzibą księcia Józefa Poniatowskiego.

Wirtualny spacer

Pałac w Rogalinie

Jest także oferta z naszego fyrtla. Już teraz możecie podziwiać nowe odnowione wnętrza tego pięknego pałacu.

Wirtualny spacer

Zamek Królewski w Warszawie

Miejsce będące stałym punktem wycieczek do Warszawy także jest dostępne w cyfrowym świecie. Z kawą w ręku możecie podziwiać wnętrze Sali Tronowej i podziwiać liczne eksponaty.

Wirtualny spacer

Zamek w Malborku

Jeżeli macie ochotę zwiedzić słynny pokrzyżacki zamek macie do tego doskonałą okazję. Dodatkowo oprócz zwiedzania poszczególnych części zamku, mamy okazję spojrzeć na widok z jego wieży oraz wybrać się na przechadzkę po Malborku.

Wirtualny spacer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *