Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

Motoryzacja Targi

Klasyczna motoryzacja zawita do Wielkopolski

W dniach 30.08 – 2.09 odbędzie się 45 Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych organizowany przez Automobilklub Wielkopolski. Jest to najstarszy tego typu rajd w Polsce.

Tegoroczne zawody są jednocześnie VII Rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Na starcie pojawi się ok. 35 pojazdów, które powstały przed 1987 rokiem. Nie lada atrakcją będą samochody z okresu przedwojennego m. in. Buick Super Six, Cadillac 355c czy Mercedes W21. Dla wielu będzie to cudowna podróż w przeszłość, gdyż nie zabraknie dobrze znanych z czasów PRL-u Syren, Trabantów oraz Fiatów 125p i 126p.

Uczestnicy wystartują w piątek sprzed Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym. Następnie udadzą się do obornik, Objezierza i Biedruska. Na zakończenie dnia odbędzie się Konkurs Elegancji, w którym uczestnicy zaprezentują się w strojach z epoki swojego pojazdu. Będzie to miało miejsce na Placu Wolności w Poznaniu o godz. 16:00.

W sobotę (drugi dzień rajdu) zawodnicy z Tarnowa Podgórnego udadzą się do Obrzycka, gdzie odbędzie się prezentacja pojazdów i dalej przez Kobylniki z powrotem do Tarnowa Podgórnego.

Przed imprezą w czwartek 31 sierpnia na Torze „Poznań” rozegrany zostanie Memoriał im. Henryka Rucińskiego. Widok klasycznych samochodów i motocykli na torze to atrakcja nie tylko dla uczestników ale i widzów.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Automobilklubu Wielkopolski www.aw.poznan.pl. Dodatkowych informacji udziela Grzegorz Rybak tel. 665 799 872.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *