Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Motoryzacja Targi

Klasyczna motoryzacja zawita do Wielkopolski

W dniach 30.08 – 2.09 odbędzie się 45 Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych organizowany przez Automobilklub Wielkopolski. Jest to najstarszy tego typu rajd w Polsce.

Tegoroczne zawody są jednocześnie VII Rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Na starcie pojawi się ok. 35 pojazdów, które powstały przed 1987 rokiem. Nie lada atrakcją będą samochody z okresu przedwojennego m. in. Buick Super Six, Cadillac 355c czy Mercedes W21. Dla wielu będzie to cudowna podróż w przeszłość, gdyż nie zabraknie dobrze znanych z czasów PRL-u Syren, Trabantów oraz Fiatów 125p i 126p.

Uczestnicy wystartują w piątek sprzed Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym. Następnie udadzą się do obornik, Objezierza i Biedruska. Na zakończenie dnia odbędzie się Konkurs Elegancji, w którym uczestnicy zaprezentują się w strojach z epoki swojego pojazdu. Będzie to miało miejsce na Placu Wolności w Poznaniu o godz. 16:00.

W sobotę (drugi dzień rajdu) zawodnicy z Tarnowa Podgórnego udadzą się do Obrzycka, gdzie odbędzie się prezentacja pojazdów i dalej przez Kobylniki z powrotem do Tarnowa Podgórnego.

Przed imprezą w czwartek 31 sierpnia na Torze „Poznań” rozegrany zostanie Memoriał im. Henryka Rucińskiego. Widok klasycznych samochodów i motocykli na torze to atrakcja nie tylko dla uczestników ale i widzów.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Automobilklubu Wielkopolski www.aw.poznan.pl. Dodatkowych informacji udziela Grzegorz Rybak tel. 665 799 872.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *