Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Motoryzacja Poznań Targi

Targi Retro Motor Show 2019


fot. materiały organizatora

Klasyczna motoryzacja powraca do Poznania. Od 25 do 27 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się 4. Edycja Retro Motor Show.

W czasach gdy samochody zamieniają się w komputery na czterech, a cały świat szaleje na punkcie elektrycznego napędu, klasyczna motoryzacja jest jak powiew świeżego powietrza. Jeżeli w waszych żyłach płynie benzyna, koniecznie musicie pojawić się w weekend na Retro Motor Show. Przez trzy dni będzie można podziwiać przepiękne samochody i motocykle z ubiegłego wieku.

Impreza ta wpisała się na stałe do kalendarza Międzynarodowych Targów Poznańskich i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Każdy miłośnik klasycznej motoryzacji przyzna, że dawniej auta tworzone były z duszą. Obecnie niestety coraz częściej projektanci muszą iść na ugodę z księgowymi, dlatego takie targi są potrzebne. Co ważne będzie można na nich nie tylko zobaczyć ale i kupić wymarzonego klasyka.

Rynek pojazdów zabytkowych w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, a klasyki stały się nie tylko obiektem pożądania pasjonatów, ale także niezłą lokatą kapitału. Kultowy Fiat 126p stosunkowo niedawno był do kupienia za grosze. Obecnie te auta zyskują na wartości, a najlepiej zachowane egzemplarze warte są kilkanaście tysięcy złotych.

Na Retro Motor Show pojawia się zarówno wystawcy indywidualni, automobilkluby, a także firmy związane z branżą. W hali numer 6 umiejscowiona zostanie Akademia Renowacji. Firmy zajmujące się odrestaurowywaniem pojazdów będą prowadzić wykłady i pokazy, poświęcone różnym etapom prac nad pojazdem. To niebywała szansa dla pasjonatów, którzy dopiero wchodzą w ten świat i sami planują odnowić własne auto.

Podczas Targów będzie można obejrzeć także strefę Retro Tunningu, na której zwiedzający zobaczą samochody właścicieli, którzy postanowili zmodyfikować wybrane parametry swoich klasyków. Wprowadzone modyfikacje mają zapewnić nie tylko lepsze osiągi, ale i poprawić wygląd aut. Jeżeli jesteście ciekawi czy im się to udało odpowiedź znajdziecie w pawilonie 5.

Była już mowa wcześniej, że Targi to również doskonała okazja, aby zakupić klasyka. Tak jak w latach ubiegłych na Retro Motor Show pojawi się Giełda Pojazdów Zabytkowych. To chyba najprostszy sposób na zostanie właścicielem pięknego klasyka.

Bilety warto nabyć wcześniej droga elektroniczną, zaoszczędzicie w ten sposób czas i pieniądze. Jednorazowy bilety zakupiony przez Internet kosztuje 21 zł, a w kasie 28 zł. Szczegółowy cennik znajdziecie tutaj.

Więcej informacji dostępnych na stronie Targów www.retromotorshow.pl Bilety na wydarzenie dostępne na: www.tobilet.pl

Godziny otwarcia targów:

25 października 11:00 – 19:00

26 października 10:00 – 18:00

27 października 10:00–17:00 


fot. materiały organizatora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *