Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Muzea

Muzeum Motoryzacji w Poznaniu

W pawilonie nr 2 na Międzynarodowych Targów Poznańskich pojawiło się ponad 100 zabytkowych pojazdów. Eksponaty pochodzą ze zbiorów członków, działaczy Automobilklubu Wielkopolski – współorganizatora Muzeum Motoryzacji.

W Poznaniu miłośnicy czterech kółek od dawna czekają na Muzeum Motoryzacji. Tego typu miejsce dawniej znajdowało się w podziemiach ronda Kaponiera. Niestety z uwagi na przebudowę zostało zamknięte i od tej pory zabytkowe pojazdy nie są nigdzie na stałe eksponowane.  Dzięki współpracy targów z Automobilklubem wielkopolskim ma to się zmienić.

Do tej pory zabytkowe pojazdy pojawiały się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy okazji wydarzeń motoryzacyjnych takich jak: Poznań Motor Show, czy Retro Motor Show. Tym razem zagoszczą one na MTP na dłużej w formie muzeum.

Muzeum motoryzacji to wyjątkowa inicjatywa łącząca edukacyjny charakter związany z działalnością muzeów oraz możliwość spędzenia wolnego czasu w gronie najbliższych. Zapraszamy więc zarówno pasjonatów motoryzacji i historii jak również rodziny z dziećmi do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca – mówi Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

Muzeum Motoryzacji na Międzynarodowych Targach Poznańskich stanowi prezentację pojazdów należących do członków naszego klubu, którzy z ogromnym zaangażowaniem podjęli się przygotowania ekspozycji w pawilonie nr 2 na terenie MTP. Cieszymy się, że mamy możliwość podzielić się naszą pasją do zabytkowych pojazdów z innymi – mówi Bartosz Bieliński, prezes Automobilklubu Wielkopolski.

Wystawę podzielono na kilka stref tematycznych. Zwiedzający będą mieli szanse zapoznać się z początkami motoryzacji. Nie zabraknie amerykańskich klasyków wśród, których zapewne zwróci uwagę 113-letni REO Gentelman’s Roadster. Wśród przedstawicieli włoskiej motoryzacji na uwagę zasługują Fiat 118H/1500 Cabriolet z 1966 roku oraz wyjątkowy Fiat 514 z 1929 roku. Nie zabraknie oczywiście kultowej Vespy. Renault NN Torpedo z 1925 roku to jeden z przedstawicieli francuskiej myśli technicznej. Uwagę miłośników brytyjskiej motoryzacji przykuje zapewne MG TA wyprodukowane w 1937 roku z 4-cylindrowym rzędowym silnikiem. Będzie także coś od naszych sąsiadów jak chociażby: Mercedes W108/280SE z 1971 roku, BMW E9 z 1973 roku czy DKW F-5 z 1936 roku.

W muzeum motoryzacji mieszącym się w Polsce nie może zabraknąć kultowych aut z czasów PRL-u. Warszawa, Fiaty 125p, 126p, Tarpany czy Żuki wszystko to znajdziemy w pawilonie nr 2. Do tego twórcy przygotowali wiele przedmiotów z lat 60, 70 i 80-tych, które wspólnie z tymi wyjątkowymi pojazdami zabiorą nas podróż do przeszłości. Coś dla siebie znajdą tez miłośnicy militariów. Na wystawie prezentowane będą wojskowe pojazdy opancerzone oraz motocykle wykorzystywane podczas II Wojny Światowej.

Ceny biletów:

Normalny – 20 zł

Ulgowy – 10 zł

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.muzeumklasykow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *