Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Motoryzacja Poznań Targi

Retro Motor Show ponownie w Poznaniu

W dniach 26-28 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Retro Motor Show.

Targi motoryzacyjne w Poznaniu od lat cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Od trzech lat jesienią organizowane jest osobne wydarzenie dla fanów pojazdów zabytkowych. Retro Motor Show od stosunkowo małego wydarzenia przeradza się w prawdziwe święto motoryzacji. Tegoroczna edycja zajmie aż pięć pawilonów, w których będzie można podziwiać motoryzacyjne klasyki. Na terenie MTP szykuje się prawdziwa podróż przez motoryzację XX wieku. Na zwiedzających czekać będą rowery, motorowery, motocykle, samochody, autobusy, ciągniki, wozy policyjne i strażackie a nawet czołgi, pojazdy wojskowe, tramwaj oraz armata!

Retro Motor Show to żywa lekcja historii, która doskonale wpisuje się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz 100-lecia Powstania Wielkopolskiego. Wątki niepodległościowe i powstańcze będą miały swój silny akcent także wśród prezentowanych pojazdów” powiedział dyrektor targów, Bartosz Dembiński. „Przygotowaliśmy liczne atrakcje w tym strefy mody z poszczególnych dziesięcioleci, strefę retro tuningu, a dla pasjonatów ratujących motoryzacyjne dzieła sztuki – Akademię Renowacji” dodał dyr. Dembiński.

Retro Motor Show to jednak przede wszystkim piękne dzieła motoryzacji. Swoje zbiory zaprezentują m.in. Porsche Club Poland z autami przywiezionymi prosto z Muzeum Porsche w Stuttgarcie oraz Automobilklub Wielkopolski, na którego stoisku zobaczymy przekrój motoryzacji od początków XX wieku po lata PRL-u. Wielką gratką powinien być pokój i warsztat H. Forda z imitacją taśmy produkcyjnej, mechaników pracujących przy pojazdach oraz samego Henry’ego siedzącego przy biurku. Nie zabraknie również pojazdów sportowych z lat 20-tych, okres PRL-u będą reprezentować pojazdy rządowe i milicyjne, znajdzie się nawet stacja CPN oraz pojazdy „zza żelaznej kurtyny”, o których marzyliśmy w latach 70-tych i 80-tych. W strefie Akademii Renowacji będzie można podejrzeć jak odrestaurować zabytkowy pojazd. Ponadto przygotowano kilka nowości jak:Retro Tuning, Retro Moda i Uroda – dla Pań i Panów chętnych na stylizację z minionych dekad, czy Retro Hobby Band z muzyką graną na żywo.

To oczywiście tylko część atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.retromotor.pl.

GODZINY OTWARCIA:

26 października (piątek) 11:00 – 19:00

27 października (sobota) 10:00 – 18:00

28 października (niedziela) 10:00 – 17:00

GDZIE:

Międzynarodowe Targi Poznańskie – pawilony 4, 5, 5A, 5G, 6

CENY BILETÓW:

PRZEDSPRZEDAŻ:

BILET NORMALNY JEDNORAZOWY 17 PLN

BILET NORMALNY JEDNORAZOWY + PARKING 37 PLN

(Online na stronie TICKETMASTER, TIXER oraz stacjonarnie w EMPIKU) – www.retromotorshow.pl

W KASACH W CZASIE TARGÓW:

BILET NORMALNY JEDNORAZOWY 23 PLN

BILET NORMALNY JEDNORAZOWY + PARKING 53 PLN

BILET ULGOWY RODZINNY 17 PLN

(min. 2 osoby dorosłe i 1 dziecko do 13 roku życia)

KARTA DUŻEJ RODZINY 5 PLN/os.

BILET GRUPOWY DLA SZKÓŁ 12 PLN/os.

(sprzedaż przy min. 10 osobach)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *