Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Sport

Lech Poznań i Fundacja STS pomogą spełnić marzenie


fot. lechpoznan.pl/STS

Lech Poznań wspólnie z Fundacją Sport Twoją Szansą rozpoczął licytację koszulek, w których piłkarze Kolejorza zagrali w eliminacjach do Ligi Europy. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na sfinansowanie rehabilitacji 20-letniego Konrada, piłkarza, który walczy o powrót na boisko po poważnej operacji kolana. Ambasadorem akcji został zawodnik niebiesko-białych, Alan Czerwiński. 

W dwóch meczach eliminacji Ligi Europy w sezonie 2020/21 – z Hammarby IF i Apollonem Limassol – piłkarze Lecha Poznań wystąpili w koszulkach z logo Fundacji Sport Twoją Szansą na froncie, zamiast z logo STS, który jest sponsorem klubu. Teraz piętnaście takich trykotów można licytować we wspólnej akcji klubu oraz fundacji.

Konrad to 20-latek, kibic Lecha Poznań, który od dziecka uwielbia grać w piłkę nożną. Do tej pory występował m.in. w Akademii Lecha Poznań, Nielbie Wągrowiec, a obecnie reprezentuje Wełnianki Kiszkowo. Niestety podczas jednego z meczów doznał urazu łąkotki oraz więzadeł prawego kolana, co wykluczyło go z rywalizacji. W ostatnim czasie Konrad przeszedł zabieg usunięcia uszkodzonej części łąkotki, plastyki łąkotki bocznej oraz waporyzację więzadła krzyżowego. Aby jednak mógł powrócić do dawnej sprawności i występów na B-klasowych boiskach, konieczna będzie długa i kosztowna rehabilitacja. Dlatego Lech Poznań razem z Fundacją Sport Twoją Szansą postanowili pomóc Konradowi i przekazać na ten cel środki z licytacji koszulek. 

Fundacja STS od lat pomaga polskim sportowcom. Dziś chcemy, by ta pomoc trafiła także do Konrada. Wierzę, że dzięki naszemu wsparciu szybko wróci na murawę i znów będzie realizował swoją pasję – mówi Mateusz Juroszek, prezes STS i Fundacji Sport Twoją Szansą. 

Alan Czerwiński ambasadorem zbiórki 

Ambasadorem akcji dla Konrada został piłkarz Lecha, Alan Czerwiński, który niedawno zmagał się z podobnymi problemami. Występując w Zagłębiu Lubin, podczas jednego z meczów zerwał więzadła krzyżowe przednie w kolanie, przez co stracił ponad połowę sezonu 2018/19. Kontuzja jednak nie zatrzymała jego rozwoju i Alanowi udało się wrócić do gry na najwyższym poziomie. Po kontuzji, w lipcu 2020 roku dołączył do Kolejorza, a niedługo potem, w październiku, zadebiutował w reprezentacji Polski w wygranym 5:1 meczu towarzyskim z Finlandią, zmieniając w 62 minucie Bartosza Bereszyńskiego. 

Do akcji zdecydowaliśmy się zaangażować Alana Czerwińskiego, który bardzo dobrze wie, z czym mierzy się oraz co czuje Konrad. Alan jest idealnym ambasadorem tej zbiórki, ponieważ jest przykładem na to, że poważna kontuzja wcale nie musi oznaczać końca marzeń o karierze piłkarskiej. Nasz zawodnik przecież jeszcze niedawno reprezentował Kolejorza w meczach Ligi Europy. Wszyscy w klubie trzymamy za Konrada kciuki – mówi Wojciech Terpiłowski, kierownik marketingu wizerunkowego Lecha Poznań.

Jak licytować? 

Licytacja ruszyła w poniedziałek, 26 kwietnia i potrwa tydzień. Wystarczy wejść na stronę zbiórki >>>, wyszukać interesującą nas koszulkę i zaproponować swoją stawkę. Do każdej koszulki dołączony będzie oryginalny certyfikat z podpisami piłkarzy. Całość zostanie zapakowana w eleganckie, unikatowe pudełko.

Lech Poznań i Fundacja Sport Twoją Szansą nie wykluczają przeprowadzenia niebawem następnych  licytacji koszulek, z których dochód zostanie przeznaczony na kolejny szczytny cel. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *