Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Sport

Lech Poznań ma nowego napastnika


źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Szwedzki napastnik Mikael Ishak we wtorkowy wieczór podpisał kontrakt z Kolejorzem. Trafił tu na zasadzie wolnego transferu i związał się z poznańskim klubem trzyletnią umową.

27-letni szwedzki napastnik przebywał wraz z rodziną w Poznaniu od poniedziałkowego wieczoru. We wtorek pomyślnie przeszedł testy medyczne, dzięki czemu już dziś podpisał umowę z Kolejorzem.

Lech w każdym sezonie ma walczyć o trofea i to mnie właśnie przekonało, żeby dołączyć do Kolejorza. Jestem bardzo zadowolony ze swojego wyboru. Chcę osiągać sukcesy, ale przede wszystkim chcę pomagać zespołowi w zwycięstwach, tak bardzo, jak to możliwe. To jest moja praca – mówi Mikael Ishak. – Jestem graczem zespołowym, który zawsze będzie walczyć dla drużyny. Słyszałem też wiele o kibicach Lecha i wiem, że są bardzo oddani. Grałem w klubach, w których presja była duża m.in. w Norymbergii i Kolonii. Lubię to – dodaje.

Do poznania trafił z niemieckiego FC Nürnberg. Spędził tam trzy i pół roku, rozgrywając ponad 80 spotkań i zdobywając 20 bramek. Większość tych trafień zaliczył na poziomie 2. Bundesligi, jednak jeżeli utrzyma taką formę w Lechu to może stać się godnym zastępstwem dla odchodzącego Christiana Gytkjaera.

Zawodnik ten ma bogata przeszłość klubową. Wystąpił również w seniorskiej reprezentacji Szwecji. Ostatni raz powołany do kadry był w październiku 2018 roku. Nowy napastnik Lecha Poznań był również członkiem szwedzkiej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro (2016 rok). Rozegrał na nich trzy spotkania i zdobył bramkę.

Pion sportowy Kolejorza, na czele z trenerem Dariuszem Żurawiem, nie kryje zadowolenia z pozyskania nowego napastnika, o którego toczono walkę od jakiegoś czasu i zakończyła się ona sukcesem.

Jesteśmy szczęśliwi, że podpisaliśmy dzisiaj trzyletni kontrakt z Mikaelem Ishakiem. Tego zawodnika nasz scouting obserwował od kilku dobrych lat. Szwed grał i w 1. Bundeslidze oraz na jej zapleczu, zdobywał tam bramki. Występował również w Danii, gdzie strzelił 34 gole. Właśnie tam w Randersach, utwierdziliśmy się, że Mikael gra w stylu, który nam odpowiada. Jest to piłkarz, który bardzo dobrze gra tyłem do bramki, uczestniczy w każdym ataku zespołu. Jest też dobry do gry kombinacyjnej, ale również do wyjścia na prostopadłe podanie. Jest zwrotny, szybki i silny – charakteryzuje nowego zawodnika dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa. – W samym polu karnym Ishak jest bardzo groźny. Potrafi bardzo dobrze uderzyć lewą i prawą nogą. Liczymy na to, że szybko wkomponuje się do naszego stylu gry. Liczymy, że swoją dobrą postawą w Lechu Poznań będzie mógł się zaprezentować szerszej publiczności i ponownie trafić do reprezentacji Szwecji – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *