Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

Noc Muzeów w Poznaniu: co, gdzie kiedy?

Zdjęcie: www.facebook.com/nocmuzeowpoznan/

Już dziś 20 maja odbędzie się 15 edycja Nocy Muzeów. To jedyna taka noc w roku, gdy możemy za darmo odwiedzić muzea, miejsca kultury, czy wziąć udział w wielu imprezach towarzyszących.

W tegorocznej edycji udział weźmie udział przeszło 30 instytucji z Poznania i okolic. Kto nie lubi tłumów powinien zostać w domu. Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła prawie 70 tys. zwiedzających.  Ideą tego przedsięwzięcia jest otwarcie muzeów i instytucji kultury na ludzi i zachęcenia do zwiedzenia licznych ekspozycji.

Muzea

Dla zwiedzających swoje drzwi otworzą wszystkie Poznańskie muzea. Na zwiedzających będą czekać m.in. Muzeum Narodowe, Muzeum Etnograficzne, Wielkopolskie Muzeum Wojskowe. Po raz pierwszy będzie otwarte  Muzeum Sztuk Użytkowych na Górze Przemysła.  Wszelkie szczegółowe informację na temat ich oferty można znaleźć tutaj.

Galerie i instytucje

Ta wyjątkowa noc to nie tylko muzea. Wszystkich chętnych zapraszają Galeria Miejska Arsenał, Pracownia Rysunekarchitekta, Uniwersytet Artystyczny, Biblioteka Raczyńskich, CK Zamek, Kino Muza oraz wiele innych. Pełną listę wraz z dostępnymi atrakcjami znajdziemy w tym miejscu.

Wydarzenia dodatkowe

Jedną z tegorocznych nowości będzie spacer śladami poznańskich Żydów. To niewątpliwa gratka dla miłośników historii. O godz. 21.30 obok Zamku posłuchać będzie można koncertu na światło i dźwięk, a o 22 na murach Zamku zostanie wyświetlony film o życiu uchodźców.

Oczywiście to tylko część atrakcji czekających na zwiedzających. Więcej informacji oraz pełen program wydarzenia można znaleźć na stronie www.nocmuzeow.poznan.pl.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *