Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Miłosz Mleczko podpisał kontrakt z Lechem Poznań

Zdjęcie: lechpoznan.pl/fot. Michał Parucki

W czwartek Miłosz Mleczko podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z Poznańskim klubem. Umowa 18-letniego bramkarza będzie obowiązywać do 2020 roku.

Mleczko gra w Lechu od trzech lat. Początkowo był zawodnikiem Akademii Lecha, jednak po kilku miesiącach awansował do drużyny rezerw. Od roku trenuje już z pierwszym zespołem.

Wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski wiąże spore nadzieje z Miłoszem – To bardzo młody bramkarz, który urodził się w 1999 roku. Obserwujemy z dużym zainteresowaniem jego rozwój. Postępy Miłosza w drużynie rezerw chwali Ivan Djurdjević, a podczas treningów z pierwszym zespołem trener bramkarzy, Andrzej Dawidziuk. Widzimy, że Miłosz nie odstaje od starszych kolegów. Wiemy, że wszystko co najlepsze jeszcze przed nim.

Radości z profesjonalnego kontraktu nie kryje również główny zainteresowany – Po to wychodzę każdego dnia na trening, żeby się rozwijać. Dzisiaj dostałem od klubu sygnał, że mi ufa. Liczę na to, że odpłacę się dobrą dyspozycją. Do debiutu w ekstraklasie podchodzę spokojnie. Skupiam się na najbliższych celach, czyli dobrej pracy na treningach i grze w rezerwach. Wierzę, że moje zaangażowanie pozwoli mi osiągnąć sukces – podkreśla Mleczko.

Miejmy nadzieję, że zostanie kolejnym wychowankiem Lecha, który w przyszłości będzie stanowił o sile Kolejorza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *