Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Targi

Poznań Game Arena 2022

Właśnie dziś rozpoczęła się kolejna edycja Poznań Game Arena. Przez trzy dni Międzynarodowe Targi Poznańskie staną się Polska stolica gamingu. Na wszystkich którzy wezmą udział w wydarzeniu czeka mnóstwo atrakcji przygotowanych przez największych branżowych gigantów.

Poznań Game Arena już od 18 lat zaprasza do siebie miłośników gier. Przez ten czas impreza ta stała się największym tego typu wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki temu przyciąga największych graczy w branży, a gracze mają szanse zobaczyć liczne nowości ze świata gier, spotkać znane osoby ze środowiska, czy zobaczyć nowinki technologiczne.

– Jesteśmy ogromnie podekscytowani na myśl o starcie kolejnej edycji  – mówi Łukasz Wołonkiewicz, Dyrektor Poznań Game Arena. – Włożyliśmy mnóstwo pracy, aby tegoroczna odsłona targów dostarczyła graczom jak najwięcej pozytywnych emocji i wrażeń. Spoglądając na listę wystawców mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że ten cel został zrealizowany. – dodaje szef projektu.

Co podkreślają organizatorzy na PGA powracają dwie wielkie marki, czyli Xbox i Nintendo. Pokażą one graczom swoje topowe produkcje, a także te, których nie ma póki co w oficjalnej sprzedaży. Ponadto Ubisoft zaprosi graczy do świata Skull and Bones prezentując specjalnie przygotowany pokaz kinowy. Mocnym polskim akcentem jest bez wątpienia stoisko poświęcone grze Cyberpunk 2077, gdzie na sprzętach od Asus Republic of Gamers będzie można zagrać w ten tytuł. Ponadto PLAION zaprasza do siebie, gdyż zaprezentuje widzom aż cztery przedpremierowe produkcje oraz jeszcze gorąca premiera sprzed dosłownie kilku tygodni – Saints Row. Oczywiście to tylko część stoisk poświęconych grom, które pojawią się na PGA 2022.

Sponsorem głównym tegorocznej edycji PGA jest Rockstar Energy Drink, producent znanych napojów energetycznych. Marka ta do swojej strefy zaprosiła znanych influencerów, takich jak Nervarien oraz Izak. Oprócz tego nie zabraknie otwartych turniejów w Worms W.M.D., czy League of Legends. INEA będąca oficjalnym dostawcą internetu na PGA skupia się z kolei wokół wirtualnych wyścigów. Charakterystyczna, cyjanowa przyczepa ponownie zawita na targi, lecz tym razem INEA FUN ZONE wypełnią także symulatory jazdy. Nie zabraknie także dobrze znanej strefy chillout oraz mobilnego biura obsługi klienta.

Oprócz tego jak zawsze nie zabraknie turniejów e-sportowych, czy pokazów cosplay. Miłośnicy piłki nożnej będą mieli okazję zagrać w najnowsza odsłonę gry FIFA. Stałym elementem Poznań Game Arena jest również Strefa Gier Indie, która w tym roku zyskała oficjalnego partnera – firmę metapro. Swoją obecność na PGA potwierdziło kilkadziesiąt „indyków” z różnych części świata. Jest to wyjątkowa okazja na spotkanie
i porozmawianie z twórcami niezależnymi, których produkcje, pomimo posiadania znacznie skromniejszych budżetów, potrafią niejednokrotnie zachwycić swoim niebanalnym pomysłem.

Oczywiście to tylko część atrakcji, które czekają przez cały weekend na miłośników gier. Pełen program i dodatkowe informacje znajdziecie na stronie https://www.gamearena.pl/. Bilety dostępne jak zawsze w kasach, albo po tym linkiem.

Poznań Game Arena 2022

7-9 października 2022

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Godziny otwarcia:

VIP DAY Piątek, 7 października 2022 (10:00-18:00)

Sobota, 8 października 2022 (9:00-20:00)

Niedziela, 9 października 2022 (9:00-18:00)

Ceny biletów:

VIP DAY Piątek, 7 października 2022 – 160 PLN

Sobota, 8 października 2022 – 50 PLN

Niedziela, 9 października 2022 – 45 PLN

Karnet sobota – niedziela – 80 PLN (jednokrotne wejście w sobotę i jednokrotne wejście w niedzielę)

Karta parkingowa – 50 PLN / dzień

Dzieci do lat 3 – wstęp bezpłatny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *