Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Targi

Poznań Game Arena od piątku na MTP

Zdjęcie: materiały promocyjne

W weekend 6-8 października po raz kolejny odbędzie się Poznań Game Arena. Jest to niezwykłe spotkanie miłośników gier komputerowych.

3 dni, 1000 stanowisk do gry, 150 wystawców, 10 pawilonów i dziesiątki tysięcy zwiedzających! Tak w liczbach prezentuje się najnowsza odsłona Poznań Game arena.

PGA & MODECOM Cosplay Show 2017

W niedzielę 8 października na Targach pojawi się 30 profesjonalnych cospleyerów. Finaliści konkursu Cosplay zaprezentują publiczności własnoręcznie wykonane kostiumy, z popularnych gier. W tym roku na każdego uczestnika czeka nagroda! Głosować będzie nie tylko jury, ale i publiczność, która przyzna własna nagrodę.

Retro Games

To strefa, która ma przenieść nas w przeszłość. Miłośnicy Atari, czy Comodore powinni poczuć się fantastycznie. Będzie na nich czekało ponad 50 gier, w które zagrają na kultowych już dziś sprzętach.

Stars4Fans

W pawilonie szóstym odbędzie się największe w Polsce spotkanie z YouTuberami Gamingowymi. Ambasadorami wydarzenia zostali: Naruciaki, Isamu i Stuu. Ale spotkanie to nie wszystko. Na odwiedzających czekają różne wyzwania, możliwość zdobycia autografów oraz wybór Miss Stars4Fans!, a także wiele innych atrakcji. Na to wydarzenie zależy zakupić osobne bilety.

Będzie się działo

Oczywiście to nie wszystkie przewidziane atrakcje. Miłośnicy esportu będą mogli wziąć udział w licznych turniejach o różnym stopniu trudności. Gracze będą rywalizować m.in. w Counter Strike: Global Ofensive, League of Legends, Overwatch, Hearthstone, Fifa oraz Tekken. Przewidywane nagrody rzeczowe i finansowe osiągną wartość ponad 100 tys. zł. Jeżeli nie lubicie rywalizacji to można zagrać tylko dla czystej przyjemności. Na Poznań Game Arena będzie dostępnych ponad 850 stanowisk do grania.

Jeżeli uwielbiacie gry komputerowe to po prostu nie może was zabraknąć w kolejny weekend na MTP. PGA rozpocznie się już 6 października tzw. VIP DAY, natomiast dla szerokiej publiczności Targi otworzą się 7 i 8 października. W sobotę czynne będą w godz. 9:00-20:00, a w niedzielę 9:00-18:00. Ceny biletów w przedsprzedaży zaczynają się od 25 zł., dlatego warto nabyć je wcześniej.

Więcej informacji na stronie www.gamearena.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *