Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Prezes Klimczak przewodniczącym Rady Nadzorczej Ekstraklasy

Zdjęcie: lechpoznan.pl/fot. Adam Ciereszko

Karol Klimczak, Prezes Zarządu Lecha Poznań, został we wtorek wybrany  na przewodniczącego Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A. 

Sam Prezes tak komentuje sytuację – Czeka nas bardzo trudny i pracowity rok. Poważnie podchodzę do tego wyróżnienia, bo tak traktuję położone we mnie zaufanie wszystkich klubów Ekstraklasy, jako do wyzwania i sygnału, że oczekuje się od nas pewnych zmian w funkcjonowaniu całej ligi .

Najważniejsze zadanie według Prezesa Klimczaka to poprawa stosunków z PZPN, stworzenie wspólnej wizji reformy Ekstraklasy oraz podpisanie nowego kontraktu telewizyjnego na kolejne sezony (od kampanii 2019/20).

Z takiego rozstrzygnięcia wydaje się być zadowolony także Prezes PZPN Zbigniew Boniek – W Polskim Związku Piłki Nożnej przyjęliśmy tę informację z dużą przychylnością i aprobatą. Znam się z prezesem Klimczakiem od dłuższego czasu i jestem absolutnie przekonany, że to właściwa osoba na właściwym miejscu. Jest przede wszystkim człowiekiem pracy, który skupia się na niej, a nie na politykowaniu. Zadaniem Ekstraklasy jest zarabianie i skuteczne przekazywanie pieniędzy klubom. To platforma, która ma im służyć, a nie na odwrót. W ostatnich latach PZPN rozbudowywał płaszczyzny współpracy właśnie z klubami – to Pro Junior System, VAR czy trzypoziomowy system rozgrywek CLJ. Chcemy współpracować, mamy piękną infrastrukturę, atmosferę wokół piłki, czas na to, by i sama piłka była znacznie piękniejsza.

W skład Rady Nadzorczej oprócz Prezesa Lecha Poznań wchodzą prezes PZPN Zbigniew Boniek, wiceprezes Lechii Gdańsk Maciej Bałaziński, członek zarządu Legii Warszawa Jarosław Jankowski, prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza (w roli wiceprzewodniczącego), prezes Korony Kielce Krzysztof Zając oraz prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *