Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Motoryzacja Targi

Retro Motor Show 2021 już w ten weekend

W dniach 5-7 listopada odbędzie się kolejna edycja Retro Motor Show, czyli największych targów pojazdów zabytkowych w Polsce. To nie tylko setki klasycznych aut i motocykli, ale też niezapomniana podróż w przeszłość. Na miejscu jak zawsze wiele wydarzeń towarzyszących w tym pokazy renowacji oraz koncerty.

Retro Motor Show powraca do Poznania po dwóch latach przerwy. Wszystko oczywiście z powodu koronawirusa, który znacznie ograniczył organizacje takich przedsięwzięć. Na szczęście w tym roku już nic nie stoi na przeszkodzie aby miłośnicy klasycznej motoryzacji zawitali na Międzynarodowe Targi Poznańskie i cieszyli się klasyczną motoryzacją.

Tegoroczna odsłona to już piąta edycja Retro Motor Show. W halach MTP będzie można podziwiać wyjątkowe pojazdy wystawione zarówno przez indywidualnych wystawców, jak i organizacje i zrzeszenia sympatyków motoryzacji. Będą to m.in. Austor, Giełda Klasyków, Porsche Club Poland, Bawaria Racing Power, Fabryka Klasyków, Citroen Oldtimer Club Polska, Automobilklub Wielkopolski.

Podczas Retro Motor Show będzie można nie tylko oglądać, ale też kupić wyjątkowe auto. Na Giełdzie Pojazdów Zabytkowych wystawione zostaną auta na sprzedaż. To niebywała okazja, żeby moc porozmawiać z właścicielami, poznać historię, a przy okazji odjechać z targów autem, o którym marzyło się w dzieciństwie.

Nie zabraknie również ducha dawnych lat. Zadbają o to muzycy grający retro muzykę, a także odpowiednio przebrani goście. To naprawdę fajna podróż w przeszłość i nie jest to tylko pusty frazes. Oczywiście clue całej imprezy mimo wszystko są auta.

Jedną z prezentowanych perełek będzie 92-letni Rolls-Royce Phantom. Czterodrzwiowa limuzyna  z 1927 r., która była w stanie rozpędzić się nawet do 145km/h. Oprócz tego Mustang Klub polska zapowiada wystawienie nietuzinkowego Mustanga. Wśród prezentowanych marek pojawią się Jaguary, Cadillacki, Porsche, Mercedesy, BMW czy Audi.

Na takiej imprezie nie może oczywiście zabraknąć reprezentacji tego co jeździło tłumnie na naszych drogach przez szereg lat. Trabanty, Polonezy, czy kultowe Maluchy zainteresują zapewne niejednego fana motoryzacji.

Będzie też coś dla miłośników jednośladów. Fani motocykli obejrzą chociażby zjawiskowe Harley’e  i porozmawiają z innymi pasjonatami. Do tego zabytkowe pojazdy wojskowe i wozy strażackie, a także legendarny Ursus C45.

RETRO MOTOR SHOW

5-7 listopada 2021

Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilony 5 i 6 (wejście Holem Wschodnim od strony Mostu Dworcowego, oraz od ul Bukowskiej) Godziny otwarcia:  piątek: 11:00 – 19:00 sobota: 10:00 – 18:00 niedziela: 10:00 – 17:00

Bilety: www.ToBilet.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *