Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Motoryzacja Poznań Targi

Poznań Motor Show 2020 pod znakiem elektromobilności

fot. materiały organizatora

Świat motoryzacji cały czas się rozwija i podobnie jest z Motor Show. Przyszłoroczna edycja to nowe logo oraz inne spojrzenie na motoryzację i otwiera się na świat elektromobilności.

Pod hasłem „Droga do elektromobilności” odbędzie się przyszłoroczna edycja Poznań Motor Show. Z tego powodu organizatorzy zmodyfikowali logotyp oraz całą szatę graficzną. To ważne aby cały czas się rozwijać. Poprzednia edycja przyciągnęła w weekend targowy prawie 150 tysięcy osób, a przecież każdy rekord trzeba pobić.

Jako organizator Poznań Motor Show 2020, będąc jedną z najważniejszych imprez motoryzacyjnych w tej części Europy jesteśmy naturalnym uczestnikiem zmian, jakie zachodzą w branży. Dlatego Poznań Motor Show 2020 staje się platformą do dyskusji na temat przyszłości, jaką niesie elektromobilność. Dyskusji w której udział wezmą przedstawiciele biznesu, administracji publicznej, a także fani motoryzacji. Spotkają się na tym wyjątkowym wydarzeniu, nie tylko by poznać najnowsze rynkowe trendy, ale również wspólnie porozmawiać o rewolucji w szeroko rozumianej mobilności, jaka następuje – mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes Grupy MTP. – Cieszymy się, że jako organizator wydarzenia jesteśmy ważną częścią tego procesu – dodaje.

Wyjście do ludzi

W przyszłym roku organizatorzy chcą wyjść do ludzi i przybliżyć im temat elektromobilności. – Poznań Motor Show staje się aktywnym uczestnikiem dyskusji na temat mobilnej przyszłości, przez co rozumiemy również naszą rolę edukacyjną. Chcemy przybliżać elektromobilność poprzez możliwość osobistego zetknięcia się z nią – tłumaczy Łukasz Wołonkiewicz, Dyrektor PMS 2020.

Z tej okazji w aż czterech pawilonach zostanie przygotowana dedykowana strefa – Poznań Mobility Show – poświęcona wyłącznie temu zagadnieniu. W tym miejscu znani eksperci w przystępny sposób będą mówić o zachodzących zmianach i korzyściach, jakie niesie ze sobą elektromobliność. Wystawcy zaprezentują najnowsze rozwiązania, które pozwolą lepiej zrozumieć, w jakim kierunku zmierza przemysł motoryzacyjny.

Kongres MOVE – International Mobility Congress

Kongres MOVE – International Mobility Congress to już stały element Poznań Motor Show. To będzie już trzecia edycja jednej z największych  w Polsce konferencji dotyczących mobilności przyszłości. Tak jak w poprzednich latach poruszaną tematyką będą elektromobilność, autonomizacja pojazdów, przyszłość komunikacji w aglomeracjach, itp. To bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce poświęcone przyszłości branży motoryzacyjnej oraz mobilności.

Volkswagen Group Polska 

Grupa Volkswagen od lat związana jest z poznańskimi targami. Rokrocznie zajmuje największą powierzchnię wystawienniczą. Podczas najbliższej edycji zaprezentuje  swoje najnowsze pojazdy z napędem elektrycznym – Firmy motoryzacyjne wykorzystują nowe kanały komunikacji, klienci coraz częściej szukają informacji o samochodach w internecie, w efekcie popularność największych targów samochodowych od kilku lat maleje. W wirtualnym świecie nie można jednak doświadczyć emocji wywołanych podczas bezpośredniego kontaktu z autem, które w obliczu zmieniającej się motoryzacji są niezwykle ważne. Volkswagen Group Polska, jako lider rynku motoryzacyjnego w Polsce, podczas Poznań Motor Show 2020 zaprezentuje samochody elektryczne, które wyznaczą kierunek na przyszłość – tłumaczy Tomasz Tonder, Dyrektor PR & Corporate Affairs Volkswagen Group Polska.

Premiery i elektryczne jazdy testowe

Tradycyjnie podczas Press Day zaprezentowane zostaną premiery samochodowe. Wystawcy pozwolą nam poznać swoje auta koncepcyjne oraz pokażą w jakim kierunku chcą podążać w najbliższych latach.

Nie tylko teoria ale i praktyka. W czasie Poznań Motor Show 2020 do dyspozycji zwiedzających zostanie oddany specjalny tor, na którym będą mogli sprawdzić możliwości samochodów różnych marek z elektrycznym napędem oraz specjalna strefa jazd testowych, gdzie będzie możliwość przetestowania 200 najnowszych pojazdów. Wśród dostępnych modeli będą sporą grupę stanowić będą najnowsze pojazdy należące do Grupy Volkswagen. – Nie poprzestaniemy tylko na ekspozycji. Udowodnimy, że auta elektryczne są lepsze udostępniając kilkadziesiąt najnowszych modeli do jazd testowych z niemal wszystkich segmentów rynku: miejską, elektryczną SKODĘ Citigo iV, auta kompaktowe, luksusowe SUVy Audi e-tron, sportowe Porsche Taycan oraz użytkowe Volkswageny e-Craftery – wymienia T. Tonder.

Poznań Motor Show 2020 odbędzie się w dniach 26 – 29 marca na  Międzynarodowych Targach Poznańskich. na cztery dni Poznań zostanie Polską, jak nie światową stolica motoryzacji. Jeżeli chcecie to już teraz możecie nabyć bilety na ToBilet.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *