Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Motoryzacja Poznań Targi

Poznań Motor Show 2020 pod znakiem elektromobilności

fot. materiały organizatora

Świat motoryzacji cały czas się rozwija i podobnie jest z Motor Show. Przyszłoroczna edycja to nowe logo oraz inne spojrzenie na motoryzację i otwiera się na świat elektromobilności.

Pod hasłem „Droga do elektromobilności” odbędzie się przyszłoroczna edycja Poznań Motor Show. Z tego powodu organizatorzy zmodyfikowali logotyp oraz całą szatę graficzną. To ważne aby cały czas się rozwijać. Poprzednia edycja przyciągnęła w weekend targowy prawie 150 tysięcy osób, a przecież każdy rekord trzeba pobić.

Jako organizator Poznań Motor Show 2020, będąc jedną z najważniejszych imprez motoryzacyjnych w tej części Europy jesteśmy naturalnym uczestnikiem zmian, jakie zachodzą w branży. Dlatego Poznań Motor Show 2020 staje się platformą do dyskusji na temat przyszłości, jaką niesie elektromobilność. Dyskusji w której udział wezmą przedstawiciele biznesu, administracji publicznej, a także fani motoryzacji. Spotkają się na tym wyjątkowym wydarzeniu, nie tylko by poznać najnowsze rynkowe trendy, ale również wspólnie porozmawiać o rewolucji w szeroko rozumianej mobilności, jaka następuje – mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes Grupy MTP. – Cieszymy się, że jako organizator wydarzenia jesteśmy ważną częścią tego procesu – dodaje.

Wyjście do ludzi

W przyszłym roku organizatorzy chcą wyjść do ludzi i przybliżyć im temat elektromobilności. – Poznań Motor Show staje się aktywnym uczestnikiem dyskusji na temat mobilnej przyszłości, przez co rozumiemy również naszą rolę edukacyjną. Chcemy przybliżać elektromobilność poprzez możliwość osobistego zetknięcia się z nią – tłumaczy Łukasz Wołonkiewicz, Dyrektor PMS 2020.

Z tej okazji w aż czterech pawilonach zostanie przygotowana dedykowana strefa – Poznań Mobility Show – poświęcona wyłącznie temu zagadnieniu. W tym miejscu znani eksperci w przystępny sposób będą mówić o zachodzących zmianach i korzyściach, jakie niesie ze sobą elektromobliność. Wystawcy zaprezentują najnowsze rozwiązania, które pozwolą lepiej zrozumieć, w jakim kierunku zmierza przemysł motoryzacyjny.

Kongres MOVE – International Mobility Congress

Kongres MOVE – International Mobility Congress to już stały element Poznań Motor Show. To będzie już trzecia edycja jednej z największych  w Polsce konferencji dotyczących mobilności przyszłości. Tak jak w poprzednich latach poruszaną tematyką będą elektromobilność, autonomizacja pojazdów, przyszłość komunikacji w aglomeracjach, itp. To bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce poświęcone przyszłości branży motoryzacyjnej oraz mobilności.

Volkswagen Group Polska 

Grupa Volkswagen od lat związana jest z poznańskimi targami. Rokrocznie zajmuje największą powierzchnię wystawienniczą. Podczas najbliższej edycji zaprezentuje  swoje najnowsze pojazdy z napędem elektrycznym – Firmy motoryzacyjne wykorzystują nowe kanały komunikacji, klienci coraz częściej szukają informacji o samochodach w internecie, w efekcie popularność największych targów samochodowych od kilku lat maleje. W wirtualnym świecie nie można jednak doświadczyć emocji wywołanych podczas bezpośredniego kontaktu z autem, które w obliczu zmieniającej się motoryzacji są niezwykle ważne. Volkswagen Group Polska, jako lider rynku motoryzacyjnego w Polsce, podczas Poznań Motor Show 2020 zaprezentuje samochody elektryczne, które wyznaczą kierunek na przyszłość – tłumaczy Tomasz Tonder, Dyrektor PR & Corporate Affairs Volkswagen Group Polska.

Premiery i elektryczne jazdy testowe

Tradycyjnie podczas Press Day zaprezentowane zostaną premiery samochodowe. Wystawcy pozwolą nam poznać swoje auta koncepcyjne oraz pokażą w jakim kierunku chcą podążać w najbliższych latach.

Nie tylko teoria ale i praktyka. W czasie Poznań Motor Show 2020 do dyspozycji zwiedzających zostanie oddany specjalny tor, na którym będą mogli sprawdzić możliwości samochodów różnych marek z elektrycznym napędem oraz specjalna strefa jazd testowych, gdzie będzie możliwość przetestowania 200 najnowszych pojazdów. Wśród dostępnych modeli będą sporą grupę stanowić będą najnowsze pojazdy należące do Grupy Volkswagen. – Nie poprzestaniemy tylko na ekspozycji. Udowodnimy, że auta elektryczne są lepsze udostępniając kilkadziesiąt najnowszych modeli do jazd testowych z niemal wszystkich segmentów rynku: miejską, elektryczną SKODĘ Citigo iV, auta kompaktowe, luksusowe SUVy Audi e-tron, sportowe Porsche Taycan oraz użytkowe Volkswageny e-Craftery – wymienia T. Tonder.

Poznań Motor Show 2020 odbędzie się w dniach 26 – 29 marca na  Międzynarodowych Targach Poznańskich. na cztery dni Poznań zostanie Polską, jak nie światową stolica motoryzacji. Jeżeli chcecie to już teraz możecie nabyć bilety na ToBilet.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *