Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne Poznań

Wystawa klocków LEGO w Poznaniu

Nie trzeba jechać do Legolandu, aby odkryć niezwykły świat klocków LEGO. Wystarczy odwiedzić sklep Mimi na ulicy Słowackiego w Poznaniu. Kiedy zrobi się kilka kroków po schodach prowadzących do piwnicy, naszym oczom ukaże się niezwykły świat zbudowany z najpopularniejszych klocków na świecie.

Oczywiście poznańskiej ekspozycji nie można przyrównać skalą do Legolandu. Jeżeli jednak jak piszący te słowa bawiliście się duńskimi klockami w dzieciństwie to będzie dla was świetna podróż w przeszłość. Dla waszych pociech to z kolei wyjątkowa okazja nie tylko zobaczyć wyjątkowe zestawy, ale i posłuchać o nich interesujących historii.

Na początek możemy podziwiać małą makietę z pociągami. Zostajemy przy okazji zasypani całą masą ciekawostek na temat klocków. Zastanawialiście się kiedyś, co jest wyjątkowego w szynach robionych przez LEGO? A może zawsze chcieliście poprowadzić taki mały pociąg? Żaden problem. Jak mówią sami twórcy, jest to wystawa bez gablot i barier. Każdy chętny będzie mógł wziąć w ręce panel sterujący i wprawić pociąg w ruch. 

W następnej sali powita nas czarnoksiężnik spełniający życzenia! Warto zatem już wcześniej pomyśleć, o co go poprosić. Tuż obok znajduje się wioska hobbitów i jedne z moich ulubionych postaci książkowych na czele z Gandalfem. Dla dziewczynek przygotowano specjalną serię lalek wyprodukowaną przez LEGO. Chłopców zapewne zainteresuje bardziej seria Ninjago.

Przechodząc przez kolejne pomieszczenia, odkrywamy jak wiele zawdzięczamy zwykłym klockom oraz, że możemy się dzięki nim nauczyć czegoś nowego. Niektóre ekspozycje prezentują tematy będące dla współczesnych maluchów czymś obcym. Nigdy bym nie pomyślał, iż najmłodsi mogą nie wiedzieć, jak wygląda indiańska wioska, a jednak! Na szczęście Pan oprowadzający zna mnóstwo historii i sypie ciekawostkami na prawo i lewo, więc dzieciaki wyjdą z głową pełna nowych informacji.

Jako fan kina byłem wręcz zachwycony specjalną filmową serią. Możemy na niej podziwiać postaci zrobione na wzór Stevena Spielberga oraz Janusza Kamińskiego. Okazuje się, że przy okazji LEGO stworzyło też najprawdziwszą kamerę z klocków, a nagrane nią filmy możemy zobaczyć na ekranie. Jeżeli zastanawiacie się, jak wyglądałyby słynne Szczęki z klocków musicie tu zajrzeć.

Zachwycił mnie też kącik sportowy. W 2006 roku z okazji mundialu Duńczycy wypuścili na rynek specjalną serię. Pierwszy raz miałem okazję zagrać w piłkarzyki na stole w całości wykonanym z klocków. Potem przyszedł czas na mecz koszykówki, ale trafienie do kosza okazało się bardzo trudne. Na kilka chwil znów poczułem się dzieckiem, a uśmiech nie schodził mi z twarzy.

Zastanawialiście się, gdzie zniknęła mityczna Atlantyda? Znajdziecie ją na Słowackiego 41. Jeżeli dobrze poszukacie, to spotkacie także Indianę Jonesa. Na chwilę odwiedzicie też odległą galaktykę i będziecie mogli podziwiać wyścigi kosmicznych ścigaczy. Między tym wszystkim przewinom się również roboty oraz… poznański ratusz. Ostatnia część to powrót do rzeczywistości i możliwość podziwiania miasteczka z LEGO. 

Tak naprawdę nie sposób dokładnie opisać wszystkiego, co można tam zobaczyć, ale też nie miałoby to większego sensu. Najlepiej zwyczajnie wyjść z domu i na własne oczy zobaczyć jakie skarby skrywają w sklepie Mimi. Zaprezentowana wystawa idealnie oddaje powiedzenie: cudze chwalicie swego nie znacie. Dla mnie to jedno z ciekawszych miejsc w Poznaniu, które każdy powinien odwiedzić.

Na koniec wspomnę tylko o Panu oprowadzającym po wystawie. Rzadko spotyka się ludzi z taką wiedzą, charyzmą i pasją. Mam wrażenie, że mógłbym go słuchać godzinami, a i tak cały czas zaskakiwałby mnie kolejnymi anegdotami związanymi z klockami LEGO. Właściwie to nawet nie musiałbym oglądać żadnych klocków, wystarczyłyby mi same jego historie.

Wystawa klocków LEGO

Sklep Mimi. Świat zabawek

ul.Słowackiego 41

www.mimi.com.pl

Godziny otwarcia:

pon-pt. od 10.00-18.00 

sobota od 10.00-14.00

niedziela od 13.00-17.00

Cennik:

Bilet normalny – 12.00zł

Bilet dziecięcy/uczniowie,studenci/ – 8.00zł 

Bilet rodzinny 2+1 – 30.00zł 

Bilet rodzinny 2+2 – 35.00zł 

Bilet rodzinny 2+3 – 40.00zł 

Bilet grupowy od 8 osób/dzieci/ -za osobę – 6.00zł 

Bilet grupowy od 8 osób dorosłych-za osobę – 10.00zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *