Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

Wspólnota w literaturze

W dniach 10 – 14 października 2018 roku odbędzie się siódma edycja festiwalu literatury Europy Środkowo-Wschodniej ENDEMITY.  Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie Wspólnota.

Nazwa festiwalu wywodzi się z nauk przyrodniczych. Endemity oznacza gatunki unikatowe dla danego miejsca albo regionu, występujące na ograniczonym obszarze. Nazwa ta nie jest przypadkowa, ponieważ to wydarzenie poświęcone jest literaturze Europy Środkowo-Wschodniej.

Organizatorzy będą starali się pokazać jak unikatowa jest twórczość pisarzy z tego regionu. Wśród gości tegorocznej edycji są m.in. Martyna Bunda, Mikołaj Grynberg, Katarzyna Tubylewicz, Piotr Ibrahim Kalwas, Krystyna Naszkowska, Robert Rient, Maja Staśko, Alhierd Bacharević (Białoruś), Yulia Cimafiejewa (Białoruś).

Festiwal to nie tylko spotkania z autorami. Tematy związane z literaturą będą omawiane także poprzez spektakle teatralne, wystaw, warsztatów oraz różnych akcji w przestrzeni publicznej. W programie przewidziano m.in. slam poetycki oraz wystawę autorstwa Zoltána Lesiego i Ricardo Portilho. Szczegółowy program można znaleźć na stronie organizatora. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *