Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
ETHNO PORT Poznań Festival 2020

Kiedy:
wrzesień 4, 2020 – wrzesień 6, 2020 całodniowy
2020-09-04T00:00:00+00:00
2020-09-07T00:00:00+00:00
Gdzie:
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
Kontakt:
ETHNO PORT Poznań Festival
ETHNO PORT Poznań Festival 2020 @ Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
Ethno Port Poznań 2020 z pewnością przejdzie do historii jako wyjątkowy. Jego czerwcową odsłonę, podobnie jak organizatorzy innych dużych wydarzeń muzycznych na świecie, musieliśmy odwołać z powodu pandemii COVID-19. Mamy nadzieję, że uda nam się spotkać na festiwalu w nowym terminie: 4-6.09. Działając w atmosferze niepewności, przygotowaliśmy hybrydowy festiwal złożony z koncertów w Zamku oraz wydarzeń w sieci. W piątek i sobotę w Sali Wielkiej i na Dziedzińcu Zamkowym na koncertach dla około 200 gości wystąpią (z małym wyjątkiem) tylko polscy muzycy: Sutari, Fanfara Awantura, Released Sounds Trio, Mehehe, Kapela Timingeriu i Dom Tańca Poznań. Liczymy, że nie musząc pokonywać granic krajów i kontynentów, zjawią się w Poznaniu bez przeszkód i w pełnym zdrowiu. Cieszymy się ich udziałem w tej nietypowej edycji Ethno Portu, na którym zawsze znajdowaliśmy miejsce dla rodzimej sceny folkowej. Międzynarodowy charakter wydarzenia utrzymamy dzięki obecności niemieckiej artystki Elisabeth Seitz oraz za sprawą występów białoruskich artystów w ostatni dzień festiwalu na koncercie „Białoruś na Ethno Porcie”.
Muzycy z różnych stron świata, którzy mieli pojawić się na Ethno Porcie w czerwcu tego roku, nadesłali specjalnie dla nas przygotowane materiały muzyczno-edukacyjne, pełne niesamowitych dźwięków i opowieści o tradycji, z której czerpią. W sobotę w Kinie Pałacowym zaprezentujemy nagrania przysłane przez: południowokoreański The Sero, Tunezyjczyków tworzących projekt Amine & Hamza, Maija Kauhanen z Finlandii, malijskie Trio Da Kali oraz członków grupy NDIMA z Kongo Brazzaville. Zaraz po kinowej premierze filmy zostaną umieszczone na naszym kanale You Tube. Mamy nadzieję, że z tymi artystami uda nam się spotkać „na żywo” podczas Ethno Port Poznań 2021 – stąd właśnie tytuł tej sekcji: Do zobaczenia niebawem!
Piątek/Friday 4.09

Sutari

 Dziedziniec Zamkowy g. 18.00

Fanfara Awantura

 Sala Wielka g. 20.00
Jubileusz 

Dom Tańca Poznań

 – Noiseband, Przodki, Kapela Dudziarzy Wielkopolskich / Dziedziniec Zamkowy g. 22.00

Sobota 5.09

Kapela Timingeriu

 Dziedziniec Zamkowy g. 18.00

Mehehe

 Sala Wielka g. 20.00

Released Sounds / Uwolnione Dźwięki

 Trio Dziedziniec Zamkowy g. 22.00

Niedziela 6.09
Białoruś na Ethno Porcie
Wystąpią: Nasta Niakrasava (BY), 

Koło Jana

, Vorsoba/Porakh (BY)
Dziedziniec Zamkowy g. 18.00

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy kupili sprzedawane przez nas w tym roku karnety. Wydawało nam się, że będą służyć tym, którzy zechcą wziąć udział w przeniesionym na wrzesień festiwalu. W sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, zmuszeni jesteśmy jednak skierować Was na naszą stronę: https://ckzamek.pl/…/5819-zwrot-biletow-na-zamkowe-wydarze…/ Znajdziecie tam informację, jak można zwrócić bilety zakupione na zamkowe wydarzenia. Nowe warunki udziału, w dostosowanym do nowych realiów festiwalu, podamy do wiadomości, gdy tylko będzie to możliwe.
Jeśli jednak ktoś zachował karnet zakupiony na czerwiec to zachowa on ważność we wrześniu, ale prosimy o kontakt info@ethnoport.pl
Pozdrawiamy wszystkich serdecznie i do jak najszybszego zobaczenia!
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

, organizator Festiwalu 

Ethno Port Poznań

__

Grafika autorstwa Grzegorza Ciemnoczołowskiego przedstawia pomarańczowe promienie rozchodzące się na fioletowym tle. W środku tego swoistego słońca znajduje się napis Ethno Port Poznań.
 
karnet 2-dniowy 120 zł
bilety na poszczególne koncerty (4-5.09) 25 zł
wejściówki na koncert “Białoruś na Ethno Porcie” 5 zł
https://www.bilety24.pl/szukaj?search=ethno+port&fbclid=IwAR2f9PmjEQpD1UVMYcHvl8XC_CQfSQ3ssFNzOLSacKy10xhuEwziPtM8feI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *