Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Jarmark Bożonarodzeniowy

Kiedy:
grudzień 18, 2022@10:00 am – 4:00 pm
2022-12-18T10:00:00-01:00
2022-12-18T16:00:00-01:00
Gdzie:
Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie
Jarmark Bożonarodzeniowy @ Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie

Tradycyjnie, jak co roku, tydzień przed świętami Bożego Narodzenia, Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy.
Będzie to niepowtarzalna okazja by zakupić oryginalne, świąteczne prezenty lub dekoracje do domu wykonane przez twórców ludowych i innych drobnych sprzedawców (m.in. stroiki, bombki, choinki, świeczki, ozdoby okienne) a także słodkości (ciasta, pierniki) czy naturalne, świeże wyroby mięsne.

Zwiedzających w świąteczny klimat wprowadzi koncert kolęd w wykonaniu „Na Trzy Głosy” i występ Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki. Czas umilać będą także wspaniałe przedstawienia o tematyce bożonarodzeniowej zaplanowane na ten dzień w wykonaniu „Dobrego Teatru” pt. „Jak Mrozik i Śnieżynka przygotowali wyjątkowe prezenty” oraz warsztaty dla najmłodszych, na których wspólnie z rodzicami można wykonać gwiazdkowy stroik – wianek lub na naturalnej deseczce, udekorować bombkę, wykonać torebkę na prezenty lub upominek a nawet wylać świecę z pszczelego wosku, które można zabrać ze sobą do domu. W pracowni kulinarnej odbędzie się pieczenie świątecznych pierników.  Nie zabraknie szopki bożonarodzeniowej z rzeźbami naturalnej wielkości i żywymi zwierzętami.

PROGRAM IMPREZY:

Koncerty:

11.30 – Przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu Dobrego Teatru „Jak Mrozik i Śnieżyczka przygotowali wyjątkowe prezenty”

12.30 – Koncert kolęd w wykonaniu zespołu Na Trzy Głosy

13.30 – Przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu Dobrego Teatru „Jak Mrozik i Śnieżyczka przygotowali wyjątkowe prezenty”

15.00 – Koncert pt. „Muzyczna droga Stefana Stuligrosza i Macieja Wielocha” w wykonaniu – Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki

Warsztaty dla dzieci:

– malowanie bombek

– gwiazdkowe stroiki – wianki

– naturalne stroiki na deseczkach

– torebki na prezenty

– wylewanie świec z wosku pszczelego

Pałac:

– KONKURS REGIONALNY „NA WIGILIJNYM STOLE 2022″ – zupy, pierniki i inne

Na folwarku:

– żywa szopka bożonarodzeniowa z rzeźbami naturalnej wielkości i zwierzętami

– spotkanie ze Świętym Mikołajem przy saniach

– liczne stanowiska handlowe i gastronomiczne

Pracownia kulinarna:

– pieczenie świątecznych pierników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *