Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Makiwara – naGranie nad Rusałką

Kiedy:
kwiecień 8, 2021@7:00 pm – 8:00 pm
2021-04-08T19:00:00+00:00
2021-04-08T20:00:00+00:00
Gdzie:
Wydarzenie online
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Scena nad Rusałką, Makiwara i Fundacja Pogoda
Makiwara - naGranie nad Rusałką @ Wydarzenie online
Makiwara to klimaty world music i etno, a do tego dużo rockowego szaleństwa z dodatkiem muzyki elektronicznej. Sześcioosobowa ekipa z Warszawy, z okazji pierwszego dnia wiosny opublikowała swój najnowszy singiel “Arda”, co znaczy “Płoń”. Makiwara zabiera w kolejną podróż – w gorący obszar Gibraltaru, gdzie Europa spotyka się z Afryką. Poprzednia piosenka, opublikowana w grudniu 2020 roku – High Above the Ground pokazała jaki kierunek interesuje zespół. Wcześniejszy singiel z 2019 roku – Baobab, został równie świetnie przyjęty. Ma ponad 300 tysięcy wyświetleń na Youtube.
Skład tworzą dzisiaj Patryk Tarajko – gitara, Laura Gantner skrzypce/ śpiew. Na saksofonie – Łukasz Bareja. Śpiewa również Phao Sanato kojarzony z Jah Love Sound System. Skład domyka wokalista i basista, Jan Szegda oraz perkusista, Cyryl Skiba – obaj współtworzą zespół Ignu. Gościnnie udział w nagraniu wzięła Alia Fay – flet/ śpiew.
Makiwara w obecnym składzie zawiązała się w czasie pandemii, w marcu 2020 roku. Miesiące lockdownu, skład poświęcił na solidne przygotowania materiału. Latem udało się im zagrać koncert w ramach Bieszczadoza Festiwal, gdzie okrzyknięto ich supergrupą, łączącą muzyków znanych z wielu innych formacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *