Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
POSTACADEMISM – Anna Niestatek & Maciej Zakrzewski

Kiedy:
marzec 30, 2021 – kwiecień 18, 2021 całodniowy
2021-03-30T00:00:00+00:00
2021-04-19T00:00:00+00:00
Gdzie:
Wydarzenie online
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Galeria Centrala i Maciej Zakrzewski
POSTACADEMISM - Anna Niestatek & Maciej Zakrzewski @ Wydarzenie online
POSTACADEMISM
Anna Niestatek & Maciej Zakrzewski
30/03 – 18/04/2021
Anna Niestatek przymierza sylwetki i historie najznamienitszych przedstawicielek akademizmu w sztuce i muzyce. Tym samym mierzy się z tonalnością, sztywnym kanonem piękna sugerowanym przez zastałe w swych przekonaniach szkoły i uczelnie artystyczne oraz media.
Dokonuje rozpoznania i retrospekcji, rozkładając możliwe do przybrania formy akademizmu na czynniki pierwsze. W gronie przymierzonych znalazły się m.in. Maria Callas, Grażyna Bacewicz, Frida Kahlo, Camille Claudel czy Sylvia Plath. Wystawa obejmuje serię fotografii będących pastiszem kultowych, najbardziej zakodowanych w umyśle odbiorców klatek fotograficznych. Na ekspozycję złożą się także instalacje oraz obiekty.
Fotografie Macieja Zakrzewskiego, poznańskiego fotografa, wykonane zostały w technice natychmiastowej (polaroid peel-apart film oraz sx-70) oraz przy użyciu klasycznych materiałów światłoczułych (średni format).
Wystawa dostępna będzie online oraz dla osób korzystających z przestrzeni twórczej CENTRALA po umówieniu i zarezerwowaniu czasu w ramach ‘co-working space’ oraz chętnych zakupu publikacji sprzedawanych w Centrali czynnej wt-pt 16-19.
W ramach wydarzenia planujemy krótkie otwarcie online oraz oprowadzanie autorskie.
W przypadku zniesienia obostrzeń przed 17.04 wydarzenie będzie dostępne stacjonarnie w Galerii Centrala przy Pl. Ratajskiego 6a w Poznaniu.
Więcej informacji o autorach i wydarzeniu na stronie www.fotspot.pl oraz www.centrala.art
Organizacja: Fotspot, Galeria Centrala
Patronat: IKS + Afisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *