Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Światy nierzeczywiste, światy ukryte..

Kiedy:
listopad 4, 2021 – listopad 18, 2021 całodniowy
2021-11-04T00:00:00-01:00
2021-11-19T00:00:00-01:00
Gdzie:
V.A. Gallery Poland
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
V.A. Gallery Poland
Światy nierzeczywiste, światy ukryte.. @ V.A. Gallery Poland
“Światy nierzeczywiste, światy ukryte..” to wystawa malarstwa Miry Smerek – Bieleckiej. Artystki, której poetyka obrazów nastraja do wspomnień i refleksji.
Wystawa obejmuje 32 obrazy, pełne niedopowiedzeń, metafor i symboli oraz trzy motywy twórczości. Pierwszy to kompozycje figuratywne z kobietami w roli głównej, których świat, Artystka odważnie obnaża, próbując je zrozumieć. Drugi wątek, to prace z cyklu “Walizki” z zamkniętymi w nich opowieściami. Trzeci wątek związanany jest z podróżami.
»Próba scharakteryzowania twórczości Mirosławy Smerek-Bieleckiej nie należy do łatwych, gdyż jej dorobek twórczy zawiera w sobie duży ładunek symboliczno-metaforycznych odniesień. Od strony warsztatowej obejmuje on tylko malarstwo sztalugowe, któremu artystka jest wierna od momentu ukończenia studiów (tj. od roku 1979) aż po dzień dzisiejszy….” – Danuta Glińska, historyk sztuki
——————————-
Mira Smerek – Bielecka to absolwentka Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom otrzymała w 1979. Mieszka i tworzy w Olsztynie. Wielokrotnie reprezentowała środowisko olsztyńskie na wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych, między innymi brała udział w Salonie Jesiennym w Paryżu w 2001. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki w 1984 roku oraz Rady Miasta Olsztyna. Posiada odznakę Zasłużonego działacza Kultury Warmii i Mazur oraz Srebrny Krzyż Zasługi otrzymany w 2009 roku. W 2014 otrzymała odznaczenie i nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego –Zasłużony dla Kultury Polskiej.
Autorka ponad 40 wystaw indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych. Organizowała także warsztaty, plenery i obozy artystyczne w kraju i za granicą. Prace w zbiorach muzealnych, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Biurze Wystaw Artystycznych w Olsztynie, Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie, Royal Theatre w Plymouth w Anglii, Urząd Miasta w Olsztynie, Urząd Miasta Gelsenkirchen,-Niemcy, Urząd Miasta Dębno, Gorzów Wlkp. oraz w zbiorach Watykanu.
—————————————
Wystawa odbywa się w ramach cyklu „Mariaż sztuki z biznesem” i jest jednym z wydarzeń sezonu artystycznego w V.A. Gallery Poland. To kolejny rok spotkań ze znakomitą polską sztuką współczesną.
Wernisaż 4. listopada 2021, godzina 18.00, Sala Multiroom, Metalmex – akcesoria meblowe, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo
Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk
ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland, Metalmex, Stowarzyszenie Metal Merge
PARTNERZY WYDARZENIA: Stowarzyszenie Metal Merge
V.A.Gallery Poland – podpoznańska galeria sztuki współczesnej, która od 2011 roku konsekwentnie realizuje misję uwrażliwiania odbiorców na polską sztukę współczesną i to zarówno w kraju, jak i zagranicą. Na swoim koncie mamy organizację 69 znaczących wydarzeń artystycznych, większość z nich to wernisaże i wystawy, które odbywały się w naszych wnętrzach, w ramach cyklu “Mariaż sztuki z biznesem”
Więcej na stronie: http://www.va-gallery.pl/
“MARIAŻ SZTUKI Z BIZNESEM” to cykl wydarzeń artystyczno-kulturalnych zainicjowanych ponad dziewięć lat temu przez firmę Metalmex oraz Stowarzyszenie Metal Merge. Ideą spotkań jest stworzenie platformy łączącej dwa różne światy: sztuki i biznesu. Odbywają się one we czwartki, na wzór Czwartkowych Obiadów organizowanych przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obecnie głównym organizatorem spotkań jest V.A. Gallery Poland.
STOWARZYSZENIE METAL MERGE powstało by wspierać działalność artystyczną i przy pomocy sztuki konsolidować środowisko biznesowe.
WSTĘP WOLNY! ZAPRASZAMY!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *