Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
“Święta z Innej Bajki”

Kiedy:
grudzień 3, 2022 – grudzień 18, 2022 całodniowy
2022-12-03T00:00:00-01:00
2022-12-19T00:00:00-01:00
"Święta z Innej Bajki"

“Święta z Innej Bajki”
Z okazji Betlejem Poznańskiego na placu Kolegiackim Fundacja Barak Kultury będzie wprowadzać poznanianki i poznaniaków w świąteczny nastrój. Nie zabraknie koncertów kolęd, opowieści o pierwszej gwiazdce i oczywiście prezentów. Czas od 3 do 18 grudnia wypełni atmosfera świąt, pełna radości, refleksji, ale też tolerancji i otwarcia na Innych, bo czy nie od tego są święta? Od wspólnego przeżywania magicznych chwil, bez względu na naszą różnorodność. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy przyjaciół z poznańskich fundacji i stowarzyszeń, którzy na co dzień wspierają osoby z niepełnosprawnościami oraz swoje rezydentki – Tęczowe Seniorki, żeby przybliżyć święta czerpiąc z ich doświadczeń.

04.12. godzina 12:00
„Zamigaj kolędę”
Zapraszamy do wspólnego wykonania kolędy ,,Cicha noc” z wykorzystaniem języka migowego. Pod batutą Euniki Lech z Fundacji Pomocy Osobom Niesłyszącym „TON”, każdy chętny lub chętna będzie mógł spróbować swoich sił w miganiu znanej kolędy.

11.12 godzina 12:00
,,Przewodnik po pierwszej gwiazdce. Historia Agnieszki i jej gwiazdki” – słuchowisko
Ci, którzy co roku wyczekują pierwszej gwiazdki będą mogli odbyć niecodzienną podróż z Agnieszką Sawińską. Agnieszka to osoba niewidoma, która opowie o swoim doświadczeniu świąt i czekaniu na pierwszą gwiazdkę. Jej historii w formie krótkiego słuchowiska będzie można wysłuchać korzystając z audioprzewodników (do wypożyczenia na miejscu wydarzenia).

18.12 godzina 12:00
„Wystrój się na święta” – sesja zdjęciowa z Tęczowymi Seniorkami
Święta to radosny czas o czym będą nam przypominać kolorowe Tęczowe Seniorki. Rezydentki Baraku Kultury, które otrzymały w październiku tego roku tytuł „Poznanianek 2022”. Tęczowe Seniorki zaproszą uczestniczki i uczestników Betlejem do wspólnej świątecznej sesji zdjęciowej.

Podczas wydarzeń animatorzy Baraku Kultury będą rozdawać prezenty w formie kartki świątecznej wykonanej przez podopiecznych Fundacji Fiona, która pomaga osobom w spektrum autyzmu i ich rodzinom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *