Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Warsztaty upcyclingowe w KontenerART

Kiedy:
Maj 13, 2021@4:00 pm – 8:00 pm
2021-05-13T16:00:00+00:00
2021-05-13T20:00:00+00:00
Gdzie:
KontenerART
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
KontenerART, Vanara i Psychotropical
Warsztaty upcyclingowe w KontenerART @ KontenerART
Zapraszamy na warsztaty upcyclingowe! W tym roku skupimy się na renowacji mebli i farbowaniu tkanin. Warsztaty poprowadzi Adam Vanara i Ida Psychotropical. Wstęp na warsztaty jest darmowy. Spotkania odbywają się na otwartym terenie, na świeżym powietrzu. Terminy i godziny warsztatów mogą się zmienić. Warsztaty będą prowadzone z zachowaniem dystansu i reżimu sanitarnego. Zapisy na adres: warsztaty.kontenerart@gmail.com
13 maja i 10 czerwca
Kreatywna i niekonwencjonalna renowacja mebli drewnianych i ze sklejki. Nadaj nowy kształt i wygląd starym meblom, lub skonstruuj coś zupełnie nowego z użyciem ich elementów. Przynieś coś ze sobą albo skorzystaj z tego co mamy na miejscu. Vanara to twórca z doświadczeniem przy konstrukcji i wykończeniu meblowym, z zamiłowaniem do recyklingu i renowacji. Patrzy na meble zarówno z punktu trwałej użytkowej konstrukcji, jak i obiektu estetyki. Adam korzysta ze wszystkich dostępnych mediów: od rysunku, grafiki i malarstwa, przez działania przestrzenne, aż po sztukę użytkową jak biżuteria czy meble. Lubujący się w surowych i monumentalnych obiektach. Nie unika widocznych śladów narzędzi i grubo ciosanych form.
27 maja i 24 czerwca
Przynieś stare tkaniny, prześcieradła i pościele z naturalnych włókien żeby dać im nowe życie. Ida w pracowni Psychotropical tworzy wielkoformatowe obrazy przy użyciu starożytnych metod barwiarskich, z ukłonem do współczesnego projektowania. Od 12 lat prowadzi warsztaty farbiarskie w Polsce i Europie, dla dzieci i dla dorosłych. Na warsztatach podzieli się swoim doświadczeniem i pokaże jak ze smutnej, szarej szmaty stworzyć piękne dzieło które uświetni wystrój każdego wnętrza. Ida to artystka multimedialna działająca w różnych dziedzinach sztuki, od performance po landart. Nie ma znaczenia czy jesteś amatorem, czy techniki shibori i tie-dye są Tobie znane, z pewnością nauczysz się czegoś nowego.
 
#poznanwspiera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *