Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicy
Warsztatownia: Dla roślin

Kiedy:
Wrzesień 16, 2020@5:30 pm – 8:30 pm
2020-09-16T17:30:00+00:00
2020-09-16T20:30:00+00:00
Gdzie:
Lotaryńska 6
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Lotaryńska 6: Mikro Dom Kultury, Festiwal Malta i Majowa
Warsztatownia to nowy cykl na Lotaryńskiej 6 poświęcony wspólnemu remontowaniu, odświeżaniu i tworzeniu przedmiotów codziennego użytku 🛠🧰📍 W cyklu DLA ROŚLIN wrócimy do tradycyjnego rzemiosła wyplatania i rzeźbienia w glinie z myślą o roślinach domowych. Warsztaty poprowadzą doświadczone rękodzielniczki: Małgorzata Pietrucha (pracownia Majowa) i Katarzyna Poniecka (Gliniana Kula – pracownia ceramiczna.).
15.08, GODZ. 17:30-20:30 / MAKRAMOWY KWIETNIK
16.08, GODZ. 17:30-20:30 / GLINIANE DONICZKI
Uczestników i uczestniczki zapraszamy dodatkowo do przynoszenia szczepek i wymiany roślin między sobą! Warsztaty są bezpłatne i otwarte dla wszystkich osób niezależnie od doświadczenia i umiejętności!
Na oba wydarzenia obowiązuje limit miejsc. Zgłoszenia z tytułem wybranego warsztatu przyjmujemy na adres mailowy: lotarynska6@gmail.com
 
MAKRAMOWY KWIETNIK
Lubisz otaczać się zielenią? Kochasz roślinki i masz ich w domu już tyle, że brakuje ci miejsca na kolejne doniczki? Kilka sznurków i Twoje ręce wystarczą, żeby zaopiekować się zielonymi domownikami, a wnętrzu domu nadać trochę charakteru i prostej elegancji.Wypleć makramę na doniczkę! W trakcie warsztatu dowiesz się wszystkiego na temat sznurków używanych do wyplatania. Poznasz podstawowe sploty wykorzystywane w technice makramy i wypleciesz kwietnik na twoją roślinkę.
prowadzenie: Gosia Pietrucha
Gosia Pietrucha – absolwentka poznańskiego kulturoznawstwa i Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Obecnie dużo plecie, supła i plącze w swoim domku pod lasem, gdzie prowadzi pracownię 

Majowa

. Włóczki, sznury, skrawki, wełny, to materiały, o których wie naprawdę dużo, a jednak wciąż nie może wyjść z podziwu, jak wiele możliwości w sobie kryją.

GLINIANE DONICZKI
Chcesz poznać podstawy pracy z gliną? Szukasz niepowtarzalnej doniczki na swoje roślinki? Chcesz poznać podstawowe tehniki lepienia prostych, glinianych form? Warsztaty rzeźbienia w glinie z 

Gliniana Kula – pracownia ceramiczna.

 to doskonałe okazja, aby odprężyć się w przestrzeni ogrodu i stworzyć autorską glinianą doniczkę z dodatkiem elementów organicznych znalezionych pośród zielni ogrodu. W skrócie: relaks, odprężenie i kreatywność!
Prowadzenie: Katarzyna Poniecka

Katarzyna Poniecka – założycielska pracowni ceramicznej Gliniana Kula działającej na placu im. L. Waryńskiego na poznańskich Ogrodach. Swoją wiedzę zdobywała na krajowych i zagranicznych warsztatach, prowadziła zajęcia m.in dla Centrum Sztuki Dziecka, współpracuje ze szkołami, przedszkolami, szkoli animatorki i pedagogów.
Wydarzenie dofinansowane ze środków Wydziału Kultury 

Miasto Poznań

.

W związku z zaostrzonym rygorem sanitarnym informujemy, że widownia wydarzenia zostanie zorganizowana zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego. Uczestników i Uczestniczkom warsztatów zalecamy zakrywanie ust i nosa, zachowanie dystansu 2 metrów odległości pomiędzy uczestnikami oraz dezynfekcję dłoni przed wejściem na wydarzenie i po wyjściu. Osoby zakwalifikowane
do warsztatów zobowiązane są do przestrzegania regulaminu organizatorów. Przypominamy, iż w przypadku wystąpienia niepokojących objawów, prosimy nie przychodzić na wydarzenia, należy pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie z lekarzem.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *