Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Sport

Biennale Sztuki dla Dziecka

W dniach 27 maja – 2 czerwca w Centrum Kultury Zamek, Kinie Pałacowym, Teatrze Animacji i na Scenie Wspólnej odbędzie się 22. Biennale Sztuki dla Dziecka.

Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu jest “Sztuka jako spotkanie”. Z tej okazji organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież i rodziców do twórczych spotkań: wchodzenia w dialog z twórcami, innymi widzami i samym sobą, z innymi kulturami, pokoleniami czy sztuką dla osób niepełnosprawnych.

Festiwal będzie zawierał kilka premierowych wydarzeń  m.in. pierwsza w historii Centrum Sztuki Dziecka opera dla dzieci – “Gwiezdnik”, która 27 maja otworzy festiwal i wykonana zostanie na żywo z  towarzyszeniem orkiestry i śpiewaków operowych. Premierą będzie również spektakl interaktywny “Gdzie kształty mają szyję” artystów z grupy Holobiont, czyli spotkanie z abstrakcyjnym myśleniem i odkrywaniem alfabetu ruchowej wyobraźni oraz wyjątkowa, niepowtarzalna, tworzona przez widzów improwizacja “Wyrusz w drogę z bohaterem”.

Oprócz tergo w programie znajdziemy m.in. Bigbitowy Dzień Dziecka, czyli koncert zespołu Muchy i Gości, w tym Ani Rusowicz, który połączy wszystkie pokolenia. W Centrum Kultury Zamek pojawią się również spektakle (m.in. “Łauma, czyli czarownica”), wystawy (m.in. “BAZA”, “Polska szkoła książki obrazkowej”) i spotkania twórcze, w Teatrze Animacji – niezwykłe zmysłowisko “Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa”. W Kinie Pałacowym codziennie odbywać się będą seanse filmów fabularnych, animowanych i krótkometrażowych, a na Scenie Wspólnej również pokazy filmów niemych z muzyką na żywo. Na Scenie Wspólnej pojawią się także spektakle (m.in. grany w języku duńskim “ABC Knuda Romera”), widowisko muzyczne “Mazel Tow!” oraz spotkania twórcze i interaktywne spektakle plenerowe.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://biennaledladziecka.pl/

Ceny biletów, w zależności od wydarzenia, kosztują od 1 do 10 zł:
bilet indywidualny na spektakl i operę: 10 zł 
bilet grupowy na spektakl i koncert: 8 zł 
bilet z Kartą Dużej Rodziny oraz Kartą Seniora na spektakl, operę i koncert: 5 zł 
bilet na wystawę połączoną ze spotkaniem twórczym: 8 zł 

bilety na wystawę, seanse filmowe i koncert: 5 zł 

bilety dla opiekuna grupy minimum 15-to osobowej i opiekuna osób niepełnosprawnych: 1 zł

Bilety na poszczególne wydarzenia dostępne na bilety24.pl, kasie Teatru Animacji lub kasie Kina Pałacowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *