Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

Armia kultury

Tegoroczna Malta to 10 festiwalowych dni, niemal 300 wydarzeń, a w tym ponad 200 z bezpłatnymi wejściówkami i wolnym wstępem dla każdego.

29. edycja Malta Festival Poznań odbędzie się między 21 a 30 czerwca. Do Poznania przybędzie ponad 700 artystów z 15 krajów. Idiomem wydarzenia jest hasło “Armia jednostki/ Army of the Individual”. Tegorocznym kuratorem festiwalu jest Nástio Mosquito. Zaprezentuje on dwa premierowe projekty – audiowizualny happening Waginokracjainspirowany momentem narodzin oraz najlepszą sesję karaoke świata No.One.Gives.A.Mosquito’s.Ass.About.My.Gig. Wśród idiomowych wydarzeń odbeda się także spektakle taneczne Alice Joany Gonçalves, Lisbeth Gruwez i Radouana Mrizigi, immersyjna instalacja audiowizualna Vica Pereiry, przygotowane przez Kelly Schacht specjalnie na Maltę interwencje artystyczne w festiwalowych lokalizacjach oraz akcja performatywna Priscili Rezende w samym centrum Poznania.

Malta od lat kojarzy się bezpośrednio z miastem. Tegoroczny Generator Malta nastawia się na miłość i pokój. W programie przewidziane są m.in. performance kolektywu twórczego Army of Love, który przeprowadzi rekrutację do Armii Miłości, warsztaty muzyczne z raperem donGURALesko i wokalistką Karoliną Czarnecką, warsztaty breakdance i spektakl palestyńskiej grupy tancerzy Stereo 48, instalacja 858. Archiwum oporu.

Będzie się dziąło na Placu Wolności, gdzie powstanie otwarty dom kultury. Dzień rozpoczną wspólne rozgrzewki (joga, tai-chi, vouging), a zakończą spektakle młodych twórców polskiego teatru: Marii Dąbrowskiej i Jakuba Skrzywanka, Klaudii Hartung-Wójciak, Szymona Kaczmarka oraz Magdy Szpecht, a także koncertami: Kuba Więcek Trio, Polpo Motel gra Gawędę, Cinemaximiliaan oraz Sztylety. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w nocnym szaleństwie, czyli silent disco! Oczywiście na Placu Wolności będzie się dział oznacznie więcej: spotkania, warsztaty, rozmowy, a wszystko to oczywiście za darmo.

W tym roku Malta Festival Poznań otworzy kolorowa parada z akrobatami i muzykami, przygotowana przez francuski zespół Transe Express z widowiskowym finałem. Afirmatywny pochód z 5-metrowymi kukłami, tancerzami, akrobatami i bębniarzami przejdzie głównymi ulicami miasta na plac Adama Mickiewicza. Start już 21 czerwca o godz. 19:00.

Więcej informacji na stronie https://malta-festival.pl/pl.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *