Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Targi

Caravans Salon Poland 2021

Już w najbliższy weekend na terenie Międzynarodowych targów poznańskich odbędzie się czwarta edycja Caravans Salon Poland. To impreza obowiązkowa dla wszystkich lubiących podróże i motoryzację.

W dniach 24-26 września Poznań zmieni się w caravaningową stolicę Polski. Do naszego miasta zjada setki kamperów i przyczep, które wypełnią hale targowe, ale też parking na terenie MTP. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji, aby maksymalnie urozmaicić wizytę gościom. Oprócz Caravans Salon na terenie MTP będzie odbywał się 9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń. Na oba wydarzenia obowiązuje jeden bilet.

Premiery i nowości

Jak co roku nie może zabraknąć nowinek. W ubiegłym roku zaprezentowano rekordowe 23 premierowe modele 2021, wśród nich przyczepę Adrię Astella czy kampera iSmove od Niesmann+Bischoff oraz najnowsze modele marek takich jak Hobby, Challenger czy Dethleffs. Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój rynku, organizator spodziewa się podobnej ilości nowości w tym roku. Ważne miejsce wśród wystawców zajmują też Polscy producenci kamperów tacy jak Globe Traveller, Wavecamper czy Balcamp. 

Jeszcze więcej

Poprzednia edycja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że organizatorzy targów Caravans Salon Poland postanowili przenieść je do Pawilonów 5 i 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich. To kolejny wzrost powierzchni wystawienniczej targów kamperów, które przy poprzedniej edycji powiększyły się o 80% – fani caravaningu będą mieli, zatem jeszcze więcej do zobaczenia i porównania, a wśród wystawców nie zabraknie najważniejszych i najpopularniejszych firm i marek. Pokazuje to obecny trend. Szczególnie w obecnych czasach bardzo wyraźnie wzrasta zainteresowanie takim sposobem spędzania wolnego czasu.

Jeden bilet – trzy imprezy

Oprócz Caravans Salon, zwiedzający będą mogli wziąć udział w targach Tour Salon oraz 9. edycji Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń. A wszystko to na jednym bilecie. Widać wyraźnie, że w tym roku bardzo mocno postawiono na turystykę, szczególnie w wydaniu krajowym, ale nie tylko. Na scenie targowej, w ramach cyklu „Giganci (w) podróży” pojawią się znakomici podróżnicy, którzy podzielą się swoim doświadczeniem. W Iglicy, symbolicznym budynku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędzie się też 9. edycja Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń, kultowego wydarzenia, które poprzez wystąpienia uczestników walczących w konkursie o Złoty Ślad, zabierze widzów na wyprawę po najdalszych zakątkach świata.

Goście, Strefa Retro i Hand Made

Najnowsze kampery, przyczepy, sprzęt biwakowy i oferta pól kempingowych, to nie wszystko. Organizatorzy targów Caravans Salon Poland przygotowują również kilka stref i atrakcji specjalnych. Spotkania z podróżnikami i blogerami ze świata vanlife, to już targowa tradycja. W tym roku na scenie targów będzie można spotkać popularnych youtuberów: Podróżovanie oraz Foxes in Eden, którzy, na co dzień przybliżają swoim fanom blaski i cienie życia w stylu #vanlife. Nie zabraknie też prelekcji o ciekawych kempingach, budowaniu kamperów i relacji z podróży. 

Strefa Retro oraz Strefa Hand Made, to dwie specjalne ekspozycje, które pozwolą zwiedzającym na poznanie historii caravaningu na przykładzie konkretnych modeli (Strefa Retro) oraz pokażą jak można kreatywnie i twórczo zbudować własnego kampera (Strefa Hand Made)

XIII  Ogólnopolski Zlot Caravaningowy 

Tradycyjnie ważnym elementem targów Caravans Salon będzie zlot caravaningowy, na którym zameldują się ekipy z całej Polski i nie tylko. W roku ubiegłym Międzynarodowe Targi Poznańskie gościły 170 ekip a w tej edycji organizator zapewnia, że przygotuje, co najmniej tyle samo parceli, których sprzedaż rozpocznie się od początku lipca.

Bilety już w sprzedaży za pośrednictwem strony www.caravanssalon.pl oraz na www.tobilet.pl  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *