Jesień to Międzynarodowych Targach Poznańskich wyjątkowy czas dla piwoszy. W dniach 15-16 listopada odbędzie się tam siódma edycja Poznańskich Targów Piwnych. Imprezie po raz trzeci towarzyszyć będzie Street Food Spot.
W tym roku swoje propozycję zaprezentuje ponad 60. Browarów i dystrybutorów. Ja policzyli organizatorzy piwo będzie się lało z blisko 500 kranów, a przecież do tego dochodzą trunki w butelkach. Ponadto nie zabraknie pysznego jedzenie. Targi te pokazują jaką ewolucje przeszło piwo w ostatnich latach. Kiedyś był to najtańszy sposób dostarczenia alkoholu do organizmu, a dziś to pasja dla wielu ludzi. W Poznaniu i okolicach działa ponad 100 browarów. Tworzą one piwa o wyjątkowych, unikatowych smakach. Targi są okazja na spróbowanie nowych smaków, ale i porozmawianie z browarnikami o złotym trunku.
Konkursy
W tym roku powołano do życia konkurs „Greater Poland” Beer Cup otwarty dla profesjonalnych browarów oraz cydrowni z Polski i z zagranicy. Zgłoszono 230 produktów, z których grono 15 profesjonalnych sędziów wybrało najlepsze piwo oraz cydr. Oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się w czasie Gali Finałowej pierwszego dnia Poznańskich Targów Piwnych.
Nie zabrakło oczywiście czegoś dla domowych piwowarów. Już po raz 9 miał miejsce poznański Konkurs Piw Domowych. W tym roku nadesłano na niego blisko 50 zgłoszeń. Lauretatów także poznamy w czasie trwania targów.
Nie tylko piwo
Nie tylko samym piwem człowiek żyje, stąd organizacja II Europejskiej Konferencji Miodosytników. Jest to największe wydarzenie tego typu w Europie. Skierowana jest ona zarówno do profesjonalistów, jak i miłośników miodów pitnych. Udział w tegorocznej edycji potwierdzili goście z 21 państwa świata, w tym znana amerykańska blogerka Vicky Rowe.
Mnóstwo atrakcji
Sport to zdrowie, a gdyby jeszcze połączyć go z piwem? Tym oczekiwaniom wyszli naprzeciw organizatorzy Poznańskiej Piwnej Mili. 16 listopada wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w biegu na 1600 metrów, w czasie którego na uczestników czekać będą 4 przystanki na małe piwo. Dla miłośników troszkę spokojniejszego relaksu zaplanowana została Piwna Joga. Jest to idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Tak jak w latach poprzednich w czasie trwania imprezy będzie możliwość skorzystania z usług profesjonalnego barbera oraz fryzjera. Oprócz tego na gości czeka m.in. Piwna matura, nauka origami, czy strefa planszówek.
Przebadaj się
Nieodzowna częścią Poznańskich Targów Piwnych jest akcja Movember Polska organizowana przez Fundację „Kapitan Światełko. Jej ideą jest podniesienie świadomości w zakresie męskich chorób. W czasie targów panowie będą mogli zrobić badania USG pozwalające wykryć męskie nowotwory. Jak informowali organizatorzy w ostatnich latach w ten sposób udało się wykryć kilka nowotworów i w ten sposób uratować komuś życie. Badanie to jest nieinwazyjne i bezbolesne, a i obecność piwa w dłoni nie powinna przeszkadzać.
Szczegółowe informacje o Poznańskich Targach Piwnych można znaleźć na stronie https://targipiwne.pl/ oraz https://www.facebook.com/targipiwne/.
Wydarzenia odbywać się będą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (Poznań, Głogowska 14, wejście wschodnie, od strony Mostu Dworcowego)
Godziny otwarcia:
Piątek: 15-00 – 1:00
Sobota – 12:00 – 1:00
Bilety dostępne w kasie wydarzenia podczas trwania imprezy oraz w przedsprzedaży internetowej https://tobilet.pl/events/poznanskie-targi-piwne-street-food-spot/.
Ceny biletów:
– bilet jednodniowy – 20 zł
– karnet dwudniowy – 35 zł*
– dzieci 8-17 lat – 12 zł
– dzieci do lat 7 – za darmo
*KARNETY DOSTĘPNE JEDYNIE W PRZEDSPRZEDAŻY. Zakup karnetu wiąże się z założeniem opaski (przy pierwszym wejściu na Targi) uprawniającej do wejścia na teren Targów przez 2 dni ich trwania. Opaska musi znajdować się przez ten czas na ręce właściciela karnetu. Opaski rozcięte lub rozerwane nie będą akceptowane przy wejściu.