Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne

Centrum Szyfrów Enigma zaprasza do gry

Centrum Szyfrów Enigma przygotowało grę terenową o nazwie Szyfry do Poznania. Gracze będą mogli wcielić się w tajnego agenta i chronić tajemnicę złamania szyfru Enigmy przed wrogim wywiadem. Podczas zabawy na uczestników czekać będą wyzwania, których rozwiązanie zaważy na wyniku II wojny światowej.

Najnowsza propozycja Centrum Szyfrów Enigma ma upamiętnić pracę polskich matematyków – Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego – którzy przychylni się do złamania szyfru Enigmy.

Do wyboru mamy dwie wersję. Jeżeli lubicie spacerować i odkrywać Poznań wybierzcie wersję terenową. Dla domatorów i miłośników leżenia pod kocem jest odmiana kanapowa. Chcąc wziąć udział w rozgrywce wystarczy pobrać na swój telefon bezpłatną aplikację ActionTrack (kod QR znajduje się na stronie CS Enigma).

W grze ukazane zostały miejsca oraz historie osób związanych ze złamaniem Enigmy w formie emocjonującej rywalizacji z agentem przeciwnika. Twórcy pomyśleli o szkołach. Na uczniów czekać będą liczne zagadki i wyzwania, które uwolnią kreatywność w młodych umysłach. Sprawia to, że Szyfry do Poznania mogą okazać się ciekawą lekcją historii, czy matematyki.

Gra jest częścią Na tropie Enigmy – edukacyjnego projektu Centrum Szyfrów Enigma realizowanego w ramach programu Patriotyzm Jutra 2022. Jego celem jest przygotowanie wydarzenia upamiętniającego 90. rocznicę złamania szyfru Enigmy przez trójkę polskich matematyków: Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego. Kluczowym elementem jest premiera bezpłatnej mobilnej gry edukacyjnej popularyzującej historię poznańskiego kursu szyfrów oraz postaci zaangażowanych w te wydarzenia. 

Gra dostępna także w języku ukraińskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *