Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

Kultura Poznań

Comics Wars 2017 już za tydzień!

Zdjęcie: materiały promocyjne

W sobotę 7 października Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet zapraszają na tegoroczną edycję Comics Wars. W ramach tego wydarzenia obchodzony będzie również Dzień Batmana. 

Comics Wars to niezwykłe święto komiksu odbywające się w Poznaniu. W tym roku organizatorzy przygotowali dla odwiedzających trzy bloki tematyczne.

Po pierwsze odbędzie się panel z okazji kolejnych urodzin Mrocznego Rycerza. Na miłośników Batmana czekają wykłady, prelekcje i mnóstwo ciekawostek na temat jednego z ulubionych bohaterów DC. Niezwykłą gratką będą darmowe okolicznościowe komiksy specjalnie sprowadzone z USA.

Dzień Superkobiet ma zaprezentować jak bogata historię mają kobiece bohaterki w komiksach. Po tegorocznym sukcesie filmu „Wonder Woman” na pewno nie zabraknie chętnych do poszerzenia swojej wiedzy w tym temacie.

W ramach Comics Wars będzie miało miejsce także 24 godzinne rysowanie komiksów. Wydarzenie to wymyślono w Stanach. Jest to coroczne wyzwanie rzucone zarówno rysownikom jak i scenarzystom. Zadanie będzie polegać na stworzeniu 24 stronicowego komiksu na zadany temat. Chętni mogą się zgłaszać po adresem  komiksywbibliotece@gmail.com.

Oprócz tego Comics Wars to także wystawy, sklepy z komiksami oraz liczne atrakcje dla najmłodszych. W czytelni pojawią się tytuły dla fanów superbohaterów, gwiezdnych wojen, a także polskiego komiksu. Dodatkową atrakcja będzie możliwość zobaczenia wystawy i komiksów poświęconych Gwiezdnym Wojnom.

Start o godz. 10:00 w NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet, ul. Ratajczaka 38/40.

Więcej informacji:

WSTĘP WOLNY!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *