Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

Już za chwilę, już za moment!

Według zegara na stronie Festiwalu Fantastyki Pyrkon do rozpoczęcia imprezy zostały już tylko godziny. To jedno z największych wydarzeń tego typu na świecie, które z roku na rok przyciągająca na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich coraz więcej zwiedzających.

W tym roku Pyrkon rozpocznie się w piątek 18 maja o godz. 10:00 i nieprzerwanie będzie trwać do godz. 15:00 w niedzielę. W zeszłym roku liczba uczestników przekroczyła 44 tys., a wszystko wskazuje na to, że ten wynik uda się pobić. Impreza ta już od 18 lat przyciąga tłumy miłośników fantastyki.

Nie sposób wymienić wszystkie atrakcje jaki przygotowali organizatorzy. Lista gości i prelegentów również wydaje się nie mieć końca. Swoja obecnością zaszczycą tegoroczną edycje m.in. Andrzej Pilipiuk, Alwyh Hamilton, Jakub Ćwiek,  Peter V. Brett, czy Orson Scott Card. Jeżeli macie jakiegoś swojego ulubionego twórcę, którego chcielibyście spotkać warto zajrzeć tutaj i poznać pełną listę gości.

Jeżeli ktoś chce na żywo zobaczyć ulubionych bohaterów powinien zajrzeć (a może wziąć udział?) na Maskaradę, czyli konkursie na najlepszy kostium. Dla miłośników tradycyjnych gier przygotowano blok gier bez prądu. W jej ramach odbędzie się nauka gry w bitewniaki, turnieje, czy po prostu będzie dostępna wolna przestrzeń do wspólnych gier ze znajomymi. Dla osób z zacięciem artystycznym powstanie stoisko, na którym można własnoręcznie pomalować figurki. Osobną część stanowi natomiast wystawa i konkurs modelarski. Udział w nim wezmą profesjonaliści, ale też amatorzy, a podziwianie ich prac na żywo stanowić będzie zapewne nie lada atrakcję. Fani larpów i RPG-ów muszą odwiedzić Strefę Fabularnną. Znajdą tam dziesiątki godzin prelekcji, setki gier i warsztatów. Swój wkład w Pyrkon ma także mieszcząca się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu Czytelnia Nova, która udostępni własne zbiory uczestnikom.

Pyrkon to nie tylko coś dla ducha ale i ciała, dlatego przygotowano strefę, na której pojawią się pyszne dania. Ponadto uczestnicy festiwalu będą mogli liczyć na zniżki w różnych lokalach w Poznaniu. Uczestników szczególnie zaprasza odbywający się na starym dworcu (czyli właściwie naprzeciw targów) FOODHALL. Pełna lista lokali biorących udział w akcji znajduje się w tym miejscu.

Oczywiście to tylko ułamek tego co czeka na wszystkich, którzy w najbliższy weekend wybiorą się na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Jednak oprócz licznych atrakcji Pyrkon oferuje tez niezwykłą atmosferę. Przez ten krótki czas ma się wrażenie, że na moment opuściło się znana nam ziemię i przeniosło do zupełnie innego fascynującego miejsca.

Bilet 3-dniowy kosztuje 119 zł. Za jednodniowy trzeba zapłacić: 49 zł (piątek), 69 zł (sobota), 29 zł (niedziela). Dzieci od 6. do 12. roku życia płacą odpowiednio: 25 zł (piątek), 35 zł (sobota), 20 zł (niedziela). Kasy biletowe znajdować się będą w Holu Północnym (wejście od strony ul. Bukowskiej).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *