Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Cywka zawodnikiem Lecha

Lech Poznań oficjalnie potwierdził, że Tomasz Cywka został jego zawodnikiem. Piłkarz podpisał dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

29-latek jest uniwersalnym zawodnikiem. Może grac jako defensywny pomocnik oraz prawy obrońca. Ostatnie trzy sezony spędził w Wiśle Kraków, a wcześniej grał na angielskich boiskach.

– To zawodnik uniwersalny, który może grać na pozycji prawego obrońcy i środkowego pomocnika. Obserwowaliśmy go jeszcze w czasie gry na poziomie Championship. Nie bez znaczenia jest fakt, że to Polak, którego charakteryzuje silna osobowość, odporność na stres i który poradzi sobie z dużą presją w Poznaniu – mówi dyrektor działu skautingu Kolejorza, Tomasz Wichniarek.

Cywka jest zawodnikiem doświadczonym. Na zapleczu Premier League rozegrał 113 meczów, w których zdobył piętnaście bramek i zanotował trzynaście asyst. – Jest dobrze przygotowany taktycznie i technicznie. Jestem przekonany, że będzie w stanie podnieść poziom rywalizacji w zespole – podkreśla szef działu skautingu.

Cywka również wydaje się zadowolony z przenosin do Poznania – Lech to uznana marka w kraju. Kiedy się zgłosił i zaproponował kontrakt, to nie musiałem się długo zastanawiać nad przyjęciem propozycji. Rozmawiałem z kilkoma osobami i utwierdziłem się w przekonaniu, że decyzja o dołączeniu do zespołu jest słuszna. Cieszę się z powodu rozpoczęcia nowego etapu w mojej karierze i już nie mogę się doczekać pierwszego występu w nowym klubie – mówi piłkarz.

Jest to pierwsze wzmocnienie Kolejorza w tym okienku transferowym. Do tej pory poznaniacy pozbywali się niechcianych zawodników, nikogo jednak nie kontraktując. Tym ruchem potwierdza też chęć zatrudnienia większej ilości naszych rodaków. Miejmy nadzieję, że to nie ostatni transfer tego lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *