Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

Festiwale Kultura Teatr

“Czarodziejska góra” premierowo od Festiwalu Malta


fot. materiały organizatora

Już w najbliższą niedzielę 22 marca o godz. 20:00 na kanale YouTube Festiwalu Malta będzie można zobaczyć operę Czarodziejska góra. Jest to kolejna inicjatywa w ramach akcji #zostanwdomu.

Organizatorzy festiwalu postanowili zaprezentować online zapis światowej premiery opery Pawła Mykietyna Czarodziejska góra w reżyserii Andrzeja Chyry. Libretto stworzyła Małgorzata Sikorska-Miszczuk, a za scenografię odpowiadał Mirosław Bałka. Od Czarodziejskiej góry rozpoczęły się dzieje opery polskiej w XXI wieku – tak  w muzycznym podsumowaniu 2015 roku na łamach Rzeczpospolitej pisał Jacek Marczyński. Utwór powstał na zamówienie Malta Festival Poznań 2015.

Jak można przeczytać na stronie festiwalu: Libretto powstało w oparciu o słynną powieść Thomasa Manna opisującą intelektualne, emocjonalne i duchowe dojrzewanie Hansa Castorpa w sanatorium Berghof w Davos. W maltańskiej interpretacji Czarodziejska góra staje się historią o miłości, zdradzie, zemście i śmierci. To okrutna podróż głównego bohatera przez cztery pory roku i siedem bajkowych lat. Według Andrzeja Chyry: „Czarodziejska góra” jest w istocie opowieścią o stanie naszego umysłu i naszej cywilizacji. Opowieścią bardzo dziś aktualną.

Transmisja będzie dostępna w niedzielę (22.03) o godzinie 20:00 na kanale YouTube festiwalu Malta. Dokumentację spektaklu zrealizował Colour Pictures Paweł Zabel. Materiał zostanie po raz pierwszy pokazany w całości. Transmisja odbędzie dostępna pod tym linkiem. Więcej informacji na temat samej opery znajdziecie na stronie Festiwalu Malta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *