Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Festiwale Kultura Teatr

“Czarodziejska góra” premierowo od Festiwalu Malta


fot. materiały organizatora

Już w najbliższą niedzielę 22 marca o godz. 20:00 na kanale YouTube Festiwalu Malta będzie można zobaczyć operę Czarodziejska góra. Jest to kolejna inicjatywa w ramach akcji #zostanwdomu.

Organizatorzy festiwalu postanowili zaprezentować online zapis światowej premiery opery Pawła Mykietyna Czarodziejska góra w reżyserii Andrzeja Chyry. Libretto stworzyła Małgorzata Sikorska-Miszczuk, a za scenografię odpowiadał Mirosław Bałka. Od Czarodziejskiej góry rozpoczęły się dzieje opery polskiej w XXI wieku – tak  w muzycznym podsumowaniu 2015 roku na łamach Rzeczpospolitej pisał Jacek Marczyński. Utwór powstał na zamówienie Malta Festival Poznań 2015.

Jak można przeczytać na stronie festiwalu: Libretto powstało w oparciu o słynną powieść Thomasa Manna opisującą intelektualne, emocjonalne i duchowe dojrzewanie Hansa Castorpa w sanatorium Berghof w Davos. W maltańskiej interpretacji Czarodziejska góra staje się historią o miłości, zdradzie, zemście i śmierci. To okrutna podróż głównego bohatera przez cztery pory roku i siedem bajkowych lat. Według Andrzeja Chyry: „Czarodziejska góra” jest w istocie opowieścią o stanie naszego umysłu i naszej cywilizacji. Opowieścią bardzo dziś aktualną.

Transmisja będzie dostępna w niedzielę (22.03) o godzinie 20:00 na kanale YouTube festiwalu Malta. Dokumentację spektaklu zrealizował Colour Pictures Paweł Zabel. Materiał zostanie po raz pierwszy pokazany w całości. Transmisja odbędzie dostępna pod tym linkiem. Więcej informacji na temat samej opery znajdziecie na stronie Festiwalu Malta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *