Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura

Enter Enea Festival 2022

Wielkimi krokami zbliża się 12. edycja Enter Enea Festival. Najbliższa edycja tego wyjątkowego festiwalu odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2022 roku nad jeziorem Strzeszyńskim. Dla Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu – jest to prawdziwy jubileusz, na który złożą się nowe muzyczne odkrycia, najlepsze wspomnienia minionych edycji i projekty przygotowywane specjalnie na Enter Enea Festival. 

Enter Enea Festival to trzy dni muzycznego spotkania w plenerze Jeziora Strzeszyńskiego, w towarzystwie dobranym przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego od pierwszej edycji. Festiwal łączy w sobie bezpretensjonalność, niezależność i swobodę, związaną z atmosferą imprezy plenerowej, z ekskluzywnością  wynikają z ograniczonej ilości widzów i przede wszystkim z listy zaproszonych przez Leszka Możdżera artystów, którzy gwarantują publiczności najwyższy poziom muzycznych wrażeń. 

Tym razem po raz pierwszy w Polsce wystąpi Chassol, francuski pianista, kompozytor muzyki filmowej, który nie boi się eksperymentować czy sięgać w swojej twórczości po muzykę pop.  Gwiazda międzynarodowych festiwali takich jak lyoński Nuits Sonores czy Kunstenfestivaldesarts w Brukseli. Z Północy Europy przyjadą do Poznania wirtuozi instrumentów dętych: norweski muzyk i kompozytor Daniel Herskedal ze swoim kwartetem i uznany fiński trębacz Verneri Pohjola. Wśród zaproszonych twórców nie zabraknie też kobiet: na scenę Enter Enea Festival powróci Marialy Pacheco, która występowała już przed Festiwalową publicznością 10 lat temu. Tym razem, powraca w duecie z Omarem Sosą, chwilę po premierze ich koncertowego albumu na cztery ręce. 

Karnety na Festiwal w sprzedaży na portalach: going, eventim.pl, ebilet.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *