Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura

„PANTOMIMOS” BY MICHAŁ BAJSAROWICZ 

V.A.Gallery Poland zaprasza 15 września na wernisaż wystawy obrazów Michała Bajsarowicza. Artystę cechuje przede wszystkim mocny wyraz. Ekspresja jego dzieł w kunsztownym połączeniu z formą, zatrzymuje odbiorcę na dłużej, pozwala nam je poczuć. Niepokoi, porusza i zniewala zmysły.

Fascynuje go ludzkie ciało. Z pozoru nagie, wykreowane przez Artystę postacie, odziane w pełen wachlarz emocji i uczuć, funkcjonują jako „pantomima”, dla której scenografią jest ekspresja koloru i faktury.

Nie są to obiekty poszukujące piękna. Mają na celu „zagadnąć widza”, a nie prowadzić jedynie estetyczną kontemplację. Poszczególne akty różnią się między sobą napięciem – ciała są dynamicznie sprężyste lub upozowane spokojnie, pełne dzikiej energii lub apatyczne, tryumfalnie prężące się lub smutnie zniewolone, czy boleśnie skulone. Dopełnienie stanowi kolorystyka, która nadaje dziełom ton i wskazuje kierunek refleksji. Ostateczna interpretacja należy jednak do odbiorcy. Głównym zadaniem dzieła jest obudzić indywidualną wrażliwość, która determinuje subiektywne odczucia, o które przecież chodzi w sztuce.

Michał Bajsarowicz – artysta malarz, grafik, rzeźbiarz, absolwent poznańskiej ASP, którą ukończył w 1992 roku zdobywając dyplom w pracowni prof. Bogdana Wegnera. Jego prace wystawiane były na licznych wystawach w kraju i zagranicą, m.in. w Niemczech, Belgii, Włoszech, Portugalii, Francji, Austrii, Ukrainie i Kanadzie.

Wernisaż 15 września 2022, godzina 18.00, Sala Multiroom, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

Wstęp bezpłatny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *