Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Gdzie w Poznaniu można kupić trawę z rolki? Przekonaj się!

Coraz częściej decydujemy się na zakładanie trawników w rolkach. Rozwiązanie to kiedyś było stosowane głównie na obiektach sportowych czy wokół hoteli. Dziś – całe szczęście – trawa rolowana jest powszechnie stosowana w przydomowych ogrodach. Zastanówmy się, jaki jest koszt zakładania takiego trawnika oraz jakie są jego zalety. A także rozstrzygnijmy najważniejszą kwestię – gdzie w Poznaniu można nabyć taką trawę?

Trawa z rolki – czy naprawdę warto?

Zakładanie trawnika z rolki pozwala na szybkie uzyskanie pięknej, zielonej trawy. Ale czy tylko czas jest tutaj decydującym czynnikiem? Nie. W przypadku wygodnego trawnika z rolki zminimalizowane zostaje ryzyko wystąpienia nieestetycznych przebarwień czy miejsc bez trawy. A to przecież zdarza się nie tak rzadko w przypadku siania trawy w sposób tradycyjny.

Trawa z rolki stanowi rozwiązanie również bardziej ekonomiczne, ponieważ nie musimy czekać na wschodzenie trawy. Pomijamy również kwestię pierwszego – żmudnego – odchwaszczania. Warto rozważyć zakładanie trawnika w rolce, by cieszyć się piękną, jednolitą trawą już po jednym dniu – a nawet popołudniu – dodaje przedstawiciel serwisu Grassland Farms z Kaźmierza pod Poznaniem.

Ile kosztuje trawnik z rolki?

Tutaj warto oddać głos ekspertom.
Cena założenia trawnika z rolki zależy od tego, czy decydujemy się na samodzielne położenie trawy, czy też korzystamy z usług firmy zewnętrznej. Koszt zakupu samej trawy zależy od jej ilości i gatunku. Trawa wysokiej jakości kosztuje około 10-13 zł za metr kwadratowy, natomiast gorszej jakości można nabyć już za około 7 zł za metr kwadratowy. Firma, w której kupujemy trawę, zazwyczaj oferuje także usługi zakładania trawnika, jednak cena za te usługi ustalana jest indywidualnie i zależy od wielkości trawnika. Jeśli chcemy zaoszczędzić na zakładaniu trawnika, warto rozważyć samodzielne położenie trawy, wtedy cena założenia trawnika ograniczy się tylko do kosztów samych rolki – radzi przedstawiciel jednej z podpoznańskich firm oferujących trawę z rolki.

Gdzie w Poznaniu można kupić taką trawę?

Trawa z rolki w Poznaniu to popularny sposób na „szybkie” trawniki na terenie miasta. To rozwiązanie, do którego przekonały się zarówno osoby odpowiedzialne za zieleń miejską, jak i prywatni właściciele.
Trawę z rolki można zakupić w wielu sklepach ogrodniczych w Poznaniu, warto również udać się do jednej z podpoznańskich firm, które zajmują się hodowlą, sprzedażą i zakładaniem takich trawników. Dlaczego?
Spotkanie z ekspertem w swojej dziedzinie to okazja na podpytanie o wiele faktów. Dzięki wizycie wiemy również, że kupujemy trawę najwyższej jakości, wyhodowaną z najlepszych nasion i odpowiednio pielęgnowaną. U producenta najczęściej można też liczyć na preferencyjne ceny, w porównaniu ze sklepami, które narzucają na produkty coraz wyższą marżę.

Ile kosztuje trawa z rolki?

Cena trawy z rolki może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak jej gatunek, jakość, dostawca oraz wielkość zamówienia. Ogólnie rzecz biorąc, cena za metr kwadratowy trawy z rolki może wahać się od kilku do kilkudziesięciu złotych.
U nas jest to dokładnie 19,99 zł brutto za metr kwadratowy przy zamówieniu od 1-50m2 trawy. W przypadku większych zamówień cena spada – dodaje przedstawiciel Grasslandfarms.pl.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *