Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Jedzielnia na Placu Wolności


fot. materiały prasowe

Już w najbliższą sobotę 27 czerwca na Placu Wolności w godz. 11:00-16:00 odbędzie się pierwsza tegoroczna Jedzielnia.

Wszyscy miłośnicy dobrego jedzenia powinni w sobotę odwiedzić Plac Wolności. Za sprawą Jedzielni zjawi się tam kilka poznańskich restauracji, które uraczą na swoimi smakołykami. Tak jak w latach ubiegłych cena za porcję nie przekracza 10 zł., co pozwoli skosztować wielu pyszności.

Już trzeci rok trzymamy się naszych trzech żelaznych zasad: zapraszamy najfajniejsze poznańskie restauracje, wybieramy wyjątkowe miejsca i proponujemy dania nie droższe niż 10 zł. Taki zestaw świetnie sprawdził się w poprzednich latach, kiedy to w sumie niemal 50 poznańskich restauratorów przygotowało 175 potraw serwując nam ponad 8000 porcji – mówi Michał Czajka, organizator Jedzielni.

W najbliższej edycji udział weźmie pięć restauracji, których nazwy organizatorzy codziennie ujawniają na stronie www.facebook.com/jedzielnia. Staramy się, by u nas zawsze każda restauracja prezentowała inną kuchnię. Ich nazw nie chcę wymieniać (choć część już ogłosiliśmy), ale już teraz mogę zapowiedzieć, że będziemy mieli w sobotę dania kuchni włoskiej, meksykańskiej, gruzińskiej i polskiej. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie – dodaje Michał Czajka.

W tym roku planowana jest organizacja 7 takich wydarzeń w różmych lokalizacjach na terenie Poznania. Celem Jedzielni jest promocja poznańskich restauracji wśród mieszkańców Poznania i, jak widzieliśmy przez ostatnie dwa sezony, świetnie się to sprawdza. W tym roku akcja jest dla nas szczególnie ważna, bo stała się elementem starań Urzędy Miasta Poznania o to, by wesprzeć przedsiębiorców, którzy ucierpieli podczas epidemii koronawirusa. Właściciele restauracji należą niestety do tych, których zamknięcie gospodarki dotknęło najbardziej – ocenia Marta Raszeja z Gabinetu Prezydenta Miasta Poznania.

Kolejna Jedzielnia odbędzie się 18 lipca na Rynku Jeżyckim z udziałem wyłącznie jeżyckich restauracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.